Wielka Zbiórka 2016

Do domu > Wielka Zbiórka 2016

“Oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych”
 

22 kwietnia 2016 r w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Warszawie oraz Wrocławiu rusza Wielka Zbiórka Książek, które trafią do dzieci i młodzieży przebywających  w szpitalach w całej Polsce. Książki można oddawać do 22 maja 2016 r.

Na chwilę obecną zbiera z nami 500 punktów zbiórek

TUTAJ MOŻNA ODDAĆ KSIĄŻKĘ:

GDAŃSK

  1. Port Lotniczy Gdańsk, ul. Słowackiego 200 (terminal pasażerski i terminal cargo)
  2. Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A., ul. Żaglowa 11  (przy wejściu)
  3. Dom Sztuki Gdański Archipelag Kultury, ul. Stryjewskiego 25
  4. „Wyspa Skarbów” Gdański Archipelag Kultury, ul. Turystyczna 3 (hol główny)
  5. Europejskie Centrum Solidarności, pl. Solidarności 1   (przy kasach)
  6. Wypożyczalnia Biblioteki Głównej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, ul. Dębinki 1
  7. Księgarnia Sztuka Wyboru, ul. J. Słowackiego 19   (na wysepce)
  8. Rodzinne Centrum Rozrywki Loopy’s World, ul. Grunwaldzka 229  (przy recepcji)
  9. EMPiK – Galeria Bałtycka, Al. Grunwaldzka 141  (przy kasach)

KRAKÓW

  1. Europeum – Ośrodek Kultury Europejskiej, oddział MNK,  plac Sikorskiego 6 (strefa wejścia)
  2. Kamienica Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego, oddział MNK, plac Szczepański 9 (strefa wejścia)
  3. Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego, oddział MNK, ul. Piłsudskiego 12 (strefa wejścia)
  4. Pałac Biskupa Erazma Ciołka, oddział MNK ul. Kanonicza 17  (strefa wejścia)
  5. Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, plac Szczepański 3A   (hol,obok kasy)
  6. Pawilon Józefa Czapskiego, oddział MNK, ul. Piłsudskiego 12 (strefa wejścia)
  7. Biblioteka Czatoryskich, oddział MNK,  ul. Św. Marka 17            (strefa wejścia)
  8. Dom Jana Matejki, oddział MNK,  ul. Floriańska 41 (strefa wejścia)
  9. Dom Józefa Mehoffera, oddział MNK, ul. Krupnicza 26 (strefa wejścia)
  10. Sukiennice -Galeria Sztuki Polskiej XIX w., oddział MNK,  Rynek Główny 1-3 (strefa wejścia)
  11. Muzeum Narodowe w Krakowie- Gmach główny, al. 3 Maja 1 (strefa wejścia)
  12. Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, ul. Lipowa 4 (czytelnia)
  13. Krowoderska Biblioteka Publiczna – Biblioteka Główna, ul. Królewska 59
  14. Krowoderska Biblioteka Publiczna – filia  nr 4,  ul. Sienkiewicza 2
  15. Krowoderska Biblioteka Publiczna – filia  nr 5,  ul. Radzikowskiego 29
  16. Krowoderska Biblioteka Publiczna – filia nr 11,  ul. Ojcowska 27
  17. Krowoderska Biblioteka Publiczna – filia nr 34, ul. Opolska 37
  18. Biblioteka Klubu Kuźnia, os. Złotego Wieku 14
  19. Teatr Groteska, ul. Skarbowa 2
  20. Nowohucka Biblioteka Publiczna, os. Stalowe 12
  21. Klub Jędruś, os. Centrum A 6A (pod biblioteczką)
  22. Księgarnia  i Kawiarnia BONA, ul. Kanoniczna 11
  23. EMPiK w C.H. Bonarka, ul. Kamieńskiego 11 (przy kasach)
  24. Biblioteka Główna Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN. ul. Podchorążych 2
  25. Podgórska Biblioteka Publiczna, ul. Powroźnicza 2
  26. Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9 (recepcja)
  27. Moto Show w Krakowie 21-22 maja 2016 r.

POZNAŃ

  1. Urząd Miasta Poznania, ul. 3 Maja 46
  2. Urząd Miasta Poznania, ul. Libelta 16/20
  3. Urząd Miasta Poznania- Biblioteka UMP, pl. Kolegiacki 17
  4. Centrum Kultury Zamek, ul. Św. Marcin 80/82 (punkt info)
  5. Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT, ul. Gdańska 2 (BOK)
  6. Galeria Miejska Arsenał, Stary Rynek 6 (kiosk przy ladzie)
  7. Muzeum Archeologiczne, ul. Wodna 27,  (dziedziniec)
  8. Rezerwat Archeologiczny „Genius loci” na Ostrowie Tumskim, ul. ks. Posadzego 3, (dziedziniec)
  9. Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, Stary Rynek 3 – Odwach, (kasy)
  10. Teatr Animacji, al. Niepodległości 14
  11. Teatr Muzyczny, ul. Niezłomnych 1e (przy kasach)
  12. Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44 (hol przy wejściu)
  13. Teatr Polski, ul. 27 Grudnia 8/10
  14. Czytelnia Francuska UAM- budynek Coll. H. Cegielskiego, ul. 28 Czerwca 1956r.
  15. Cafe Leniwiec, os. Na Murawie 8/1 (przy wejściu)
  16. Republika Róż, pl. Kolegiacki 2a (przejście między salami)
  17. Cafe Bajarka, pl. Wolności 8 (przy wejściu)
  18. Umberto Restaurante, ul. Grunwaldzka 222 (przy regałach z książkami)
  19. Restauracja Konfitura- Galeria MM, ul. Św. Marcin  (I piętro)
  20. Restauracja Konfitura- Galeria MM – wyspa , ul. Św. Marcin (poziom 0)
  21. Salon EMPiK , ul. Ratajczaka 44 (przy kasach)
  22. Restauracja Umberto, Park Cytadela (obok Muzeum Uzbrojenia)
  23. Kino Muza, ul. Św. Marcin 30  (przy kasie)
  24. Scena na piętrze, ul. Masztalarska 8 (przy kasie)
  25. Centrum Informacji Miejskiej, ul. Ratajczaka 44 (lada obsługi klienta)
  26. Salon Posnania, ul. Ratajczaka 44 (na stoliku)
  27. Marcelin Management- biuro, IV trybuna INEA Stadion godz. 9.00- 16.00
  28.  15 maja – podczas meczu  KKS Lech Poznań vs Ruch Chorzów książki będą zbierane  w magazynie między gate 8 a Fit For Free.
  29. Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, (hol biblioteczny budynku Collegium Maius) w dniach 17-19 maja w godz. 9.00-15.00

WARSZAWA

  1. Pałac Kultury i Nauki, pl. Defilad 1  (hol główny)
  2. Biuro Rzecznika Praw Pacjenta, ul. Młynarska 46
  3. Teatr Małego Widza, ul. Jezuicka 4
  4. Teatr Polski, ul. Kazimierza Karasia 2 (kasa główna – Krakowskie Przedmieście)
  5. Teatr Guliwer, ul. Różana 16  (przy portierni)
  6. Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego, ul. Kozia 11
  7. Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79 (przy szatni)
  8. Muzeum Narodowe w Warszawie, Al. Jerozolimskie 3 (hol główny)
  9. Muzeum Niepodległości, al. Solidarności 62a
  10. Zachęta- Galeria Narodowa, pl. Małachowskiego 3 (księgarnia)
  11. Instytut Papieża Jana Pawła II , ul. Ks. Prymasa Augusta Hlonda 1 (wypożyczalnia)
  12. Biblioteka Narodowa, al. Niepodległości 213 (punkt informacyjny)
  13. EMPiK –  CH Arkadia, Al. Jana Pawła II 82 (przy kasach)
  14. EMPiK – CH Blue City II, Al. Jerozolimskie 179 (przy kasach)
  15. EMPiK – Złote Tarasy, ul. Złota 59 (IIp. przy kasach)
  16. Salon EMPiK, ul. Nowy Świat 15/17 (przy kasach)
  17. Biblioteka Białobrzeska Wypożyczalnia nr 33, ul. ul. Białobrzeska 21
  18. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 5, ul. Grójecka 109 (parter)
  19. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 68, ul. Skarżyskiego 5
  20. Oddział Dziecięcy Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wawer, ul. Trawiasta 10
  21. Biblioteka Publiczna – Wilanów,  Filia „Radosna”, ul. Radosna 11
  22. Biblioteka Publiczna Ursynoteka, ul. Cienista 20 lok.19
  23. Biblioteka Główna Biblioteki Publicznej- Wilanów, ul. Kolegiacka 3
  24. Ośrodek Rozwoju Edukacji, al. Ujazdowskie 28, (przy recepcji)

WROCŁAW 

  1. Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4  (przy kasach)
  2. Teatr Muzyczny Capitol, ul. Marszałka J. Piłsudskiego 67  (podwórko Teatru Capitol)
  3. Teatr Polski, ul. G. Zapolskiej 3
  4. Wrocławski Teatr Współczesny, ul. Rzeźnicza 12 (hol kasowy)
  5. Botanika Duszy, ul. Szczytnicka 36b (przy wejściu)
  6. Rodzinne  Centrum Rozrywki Loopy’s World, ul. Czekoladowa 20
  7. Klubodzieciarnia, ul Skarbowców 64/1b (wejście główne i wejście na salę zabaw)
  8. Dzieciolada, ul. Skrzydlata 21a/1b (część kawiarniana)
  9. Akademia Ruchu, ul. Ruska 47-48a (przy recepcji)
  10. EMPiK – Galeria Renoma, ul. Świdnicka 40 (przy kasach)

Zaczytanych podopiecznych wspiera:

  • Minister Edukacji Narodowej
  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • Ministerstwo Zdrowia
  • Narodowy Fundusz Zdrowia
  • Prezydent miasta stołecznego Warszawy, Prezydent Wrocławia, Prezydent Gdańska, Prezydent Poznania oraz Prezydent Krakowa

Od czerwca do grudnia  2016 roku zebrane książki przekażemy do  ponad 150 szpitali w Polsce, które zgłosiły się w ramach programu Zaczytane Biblioteki:

  1. „Centrum Medyczne w Łańcucie” sp. z o.o. – Łańcut
  2. Gold Medica sp. z o.o. – Gołdab
  3. Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego – Mielec
  4. Powiatowy ZOZ- Starachowice
  5. Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio -Przemyśl
  6. „Pro-Medica” Sp. z o. o.- Ełk
  7. ZOZ – Bolesławiec
  8. SP ZOZ- Gryfice
  9. Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II- Kraków
  10. Fundacja Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych – Szczecin
  11. Szpital Barlinek – Barlinek
  12. Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika – Koszalin
  13. Wojewódzki Zespół Lecznictwa Psychiatrycznego – Olsztyn
  14. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika – Kraków
  15. Małopolskie Centrum Rehabilitacji Dzieci „Solidarność” – Radziszów
  16. 107 Szpital Wojskowy z Przychodnią SPZOZ – Wałcz
  17. Szpitalne Centrum Medyczne Sp. z o.o. – Goleniów
  18. Szpital św. Rafała – Kraków
  19. Szpital Miejski Specjalistyczny im. Gabriela Narutowicza – Kraków
  20. ZOZ- Oddział Pediatryczny – Lidzbark Warmiński
  21. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy – Olsztyn
  22. SP ZOZ Szpital im. dr J. Dietla – Krynica Zdrój
  23. Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza (Oddział Pediatryczno – Reumatologiczny)- Wrocław
  24. Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej – Suchy Bór
  25. ZOZ – Sucha Beskidzka
  26. Szpital Uzdrowiskowy – Olszówka
  27. Sanatorium Jagiellonka- Rabka
  28. Szpital Powiatowy – Chrzanów
  29. Nowy Szpital sp. z o.o. O Pediatryczny – Olkusz
  30. SP ZOZ – Brzesko
  31. Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A./ Jurasza – Bydgoszcz
  32. SPWZOZ – Stargard Szczeciński
  33. SP ZOZ – Głubczyce
  34. SP ZOZ – Brodnica
  35. SP ZOZ – Lubartów
  36. NZOZ „Szpital Powiatowy” – Słubice
  37. Szpital im. Św .Jadwigi Śląskiej – Trzebnica
  38. SP ZOZ – Sokółka
  39. SP ZOZ – Parczew
  40. Wojewódzki Szpital Zespolony im. J. Śniadeckiego – Białystok
  41. Szpital Powiatowy – Ryki
  42. Przyszpitalny Zespół Szkól 86 – Warszawa
  43. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny – Chełm
  44. Szpital Wojewódzki – Łomża
  45. Regionalny Szpital – Kołobrzeg
  46. Uniwersytecki Szpital Dziecięcy Prokocim – Kraków
  47. SP ZOZ – Łuków
  48. Arion Szpitale sp. z o.o. Biłgoraj
  49. Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego – Nowy Sącz
  50. Uniwersytecki Szpital Dziecięcy – Lublin
  51. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny – Biała Podlaska
  52. SOS Wioska Dziecięca – Karlino
  53. Szpital Powiatowy – Wołomin
  54. SP ZOZ – Sejny
  55. SP ZOZ – Włodawa
  56. Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej – Łęczna
  57. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny – Legnica
  58. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło – Miechów
  59. SP ZOZ – Wolsztyn
  60. Szpital Powiatowy -Wadowice
  61. SP ZOZ – Maków Mazowiecki
  62. Szpital Bielański – Warszawa
  63. Szpital Powiatowy – Skarżysko Kamienna
  64. Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego – Lublin
  65. ZZOZ – Cieszyn
  66. Szpital Specjalistyczny Nr 2 – Bytom
  67. Szpital Powiatowy im Prałata J. Glowatzkiego – Strzelce Opolskie
  68. SP ZOZ – Puławy
  69. Powiatowe Centrum Medyczne – Braniewo
  70. SP ZOZ – Przasnysz
  71. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Lublin
  72. Hospicjum Nadzieja – Toruń
  73. ZOZ – Busko – Zdrój
  74. Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Neuropsychiatryczny im. św. Jadwigi – Opole
  75. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny – Włocławek
  76. SP ZOZ – Szamotuły
  77. SP ZOZ nr.1 – Rzeszów
  78. Wojewódzki Szpital Zespolony – Konin
  79. Pleszewskie Centrum Medyczne – Pleszew
  80. Centrum Medyczne S.A. – Karpacz
  81. SP ZOZ – Proszowice
  82. Brzeskie Centrum Medyczne – Brzeg
  83. SP ZOZ – Mińsk Mazowiecki
  84. ZOZ ZDROJE – Szczecin
  85. Powiatowy Szpital – Kłodzko
  86. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 – Jastrzębie – Zdrój
  87. SP ZOZ – Hrubieszów
  88. SP ZOZ – Radzyń Podlaski
  89. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego – Wrocław
  90. Szpital Specjalistyczny im. J.K. Łukowicza – Chojnice
  91. PS ZOZ Wojewódzkie Centrum Medyczne – Opole
  92. Specjalistyczny Szpital im. dr A. Sokołowskiego- Wałbrzych
  93. Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego – Grudziądz
  94. Szpital Miejski – Elbląg
  95. Powiatowy Szpital- Sławno
  96. Wojewódzki Szpital – Szczecin
  97. Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – Łódź
  98. Nowy Szpital – Szubin
  99. Nowy Szpital – Świecie
  100. Szpital Giżycki – Giżycko
  101. Nowy Szpital – Krosno Odrzańskie
  102. SPSK Nr 1 im. Prof. S. Szyszko SUM- ZABRZE
  103. Szpital „Mikulicz” – Świebodzice
  104. Szpital św. Antoniego – Ząbkowice Śląskie
  105. Szpital Bukowiec – Kowary
  106. Regionalne Centrum Zdrowia – Lubin
  107. Szpital św. Anny – Piaseczno
  108. Szpital Dziecięcy Polanki im. Macieja Płażyńskiego – Gdańsk
  109. Szpital św Rocha – Ozimek
  110. Szpital św. Jerzego – Kamień Pomorski
  111. Instytut Matki i Dziecka – Warszawa
  112. Szpital Miejski – Miastko
  113. Szpital Zdrowie – Kwidzyń
  114. SP ZOZ – Krasnystaw
  115. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Korczaka – Słupsk
  116. Szpital Wojewódzki – Zielona Góra
  117. Dziecięcy Szpital Kliniczny – Warszawa
  118. SP im. Wł. Biegańskiego – Jędrzejów
  119. Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II – Kraków
  120. Drawskie Centrum Specjalistyczne – Drawsko
  121. ZOZ – Klenica
  122. ZOZ – Augustów
  123. SP ZOZ – Hajnówka
  124. Instytut „Centrum Zdrowia Matki Polki” – Łódź
  125. Szpital Tucholski- Tuchola
  126. Warszawski Szpital dla Dzieci – Warszawa
  127. SP ZOZ – Parczew
  128. SP ZOZ – Gostyń
  129. SP ZOZ – Nowy Tomyśl
  130. SPZOZ Szpital Powiatowy – Kozienice
  131. Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny im. Ks. B. Markiewicza – Brzozów
  132. ZOZ – Łosice
  133. Szpital Powiatowy – Limanowa
  134. Szpital Powiatowy- Golub -Dobrzyń
  135. Szpital Powiatowy – Chełmża
  136. ZOZ – Świdnik
  137. Powiatowy Szpital – Stalowa Wola
  138. Wojewódzki Szpital Zespolony – Leszno
  139. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 – Wrocław
  140. Szpital Wojewódzki Im. Jana Pawła II – Bełchatów
  141. Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy – Tarnowskie Góry
  142. Centrum Pediatrii im. Jana Pawła Ii – Sosnowiec
  143. Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego – Sandomierz
  144. Szpital Wojewódzki Im. Św. Łukasza sp. z o.o. – Tarnów
  145. Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II – Katowice
  146. SP ZOZ- Tomaszów Lubelski
  147. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny – Wrocław
  148. Kociewskie Centrum Zdrowia – Starogard Gdański
  149. Weiss Klinik – Chorzów
  150. SPSZOZ – Elbląg
  151. Szpital Wojewódzki im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Sieradz
  152. Szpital Ogólny – Kolno
  153. Szpital Wojewódzki im. Dr Ludwika Rydygiera – Suwałki
  154. Powiatowe Centrum Zdrowia – Otwock

Partner strategiczny

Partner merytoryczny