FAQ – osoby indywidualne

PYTANIA I ODPOWIEDZI DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY CHCĄ ODDAĆ KSIĄŻKI

Od kiedy do kiedy trwa Wielka Zbiórka Książek?

Dokładny termin Wielkiej Zbiórki Książek 2021 zostanie podany na początku roku. Śledź naszą stronę na Facebooku, żeby być na bieżąco.

Aktualnie nie trwa Wielka Zbiórka Książek. Czy mimo to mogę gdzieś oddać książki?

Nasze punkty zbiórki działają tylko w czasie trwania Wielkiej Zbiórki Książek. Nie mamy punktów otwartych przez cały rok. W wybranych terminach możesz przekazać nam książki do magazynu w Warszawie – w tej sprawie skontaktuj się z nami mailowo (biuro@zaczytani.org).

Gdzie mogę oddać książki podczas Wielkiej Zbiórki Książek?

Przed rozpoczęciem Wielkiej Zbiórki Książek na naszej stronie internetowej pojawi się lista ogólnodostępnych punktów zbiórki. Wystarczy znaleźć punkt najbliżej swojego miejsca zamieszkania.

Czy możecie odebrać ode mnie książki?

Niestety nie mamy zaplecza logistyczno-organizacyjnego, by odbierać książki od osób indywidualnych, jak również punktów zbiórki.

Czy przyjmujecie wszystkie książki?

Nie jesteśmy w stanie przyjąć każdego rodzaju książek.

Przyjmujemy książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które spełniają następujące kryteria: zostały wydane po 2000 roku, są napisane w języku polskim, są nowe lub używane, ale w bardzo dobrym stanie.

Nie przyjmujemy: podręczników, encyklopedii, słowników, kodeksów; wydań z segregatorami, czasopism; Pisma Świętego i innych świętych ksiąg; przewodników, atlasów, map; książek kucharskich, ogrodniczych, poradników itp.

Czy mogę oddać książki w dobrym stanie, ale wydane przed rokiem 2000?

Fundacja Zaczytani.org nie przyjmuje książek wydanych przez rokiem 2000, niezależnie od ich stanu. Spróbuj znaleźć placówkę w swoim mieście, która przyjmie takie książki (np. biblioteki).

Czy mogę oddać zabawki?

Nie zbieramy innych przedmiotów niż książki. Nie przyjmujemy maskotek, płyt CD, DVD, audiobooków, gier, puzzli i innych zabawek.

Czy mogę przekazać książki bezpośrednio do konkretnego szpitala?

Ze względu na procedury i proces przekazywania książek beneficjentom niestety nie ma takiej możliwości. Zebrane książki trafiają do naszych magazynów, gdzie podlegają sortowaniu pod względem jakości / stanu technicznego, jak również podziałowi na kategorie wiekowe. Z każdym beneficjentem zawieramy umowę/porozumienie i ustalamy indywidualnie termin i sposób przekazania księgozbioru.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/bunited/domains/zaczytani.org/public_html/wp-includes/functions.php on line 5309

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/bunited/domains/zaczytani.org/public_html/wp-includes/functions.php on line 5309

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/bunited/domains/zaczytani.org/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107