FAQ – osoby indywidualne

PYTANIA I ODPOWIEDZI DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY CHCĄ ODDAĆ KSIĄŻKI

Od kiedy do kiedy trwa Wielka Zbiórka Książek?

Wielka Zbiórka Książek 2020 potrwa od 8 września do 11 października 2020 r.

Aktualnie nie trwa Wielka Zbiórka Książek. Czy mimo to mogę gdzieś oddać książki?

Nasze punkty zbiórki działają tylko w czasie trwania Wielkiej Zbiórki Książek. Nie mamy punktów otwartych przez cały rok. W wybranych terminach możesz przekazać nam książki do magazynu w Warszawie – w tej sprawie skontaktuj się z nami mailowo (biuro@zaczytani.org).

Gdzie mogę oddać książki podczas Wielkiej Zbiórki Książek?

W drugiej połowie sierpnia na naszej stronie zostanie udostępniona lista otwartych punktów zbiórki książek, do których można przynosić książki.

Czy możecie odebrać ode mnie książki?

Niestety nie mamy zaplecza logistyczno-organizacyjnego, by odbierać książki od osób indywidualnych, jak również punktów zbiórki.

Czy przyjmujecie wszystkie książki?

Nie jesteśmy w stanie przyjąć każdego rodzaju książek.

Przyjmujemy książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które spełniają następujące kryteria: zostały wydane po 2000 roku, są napisane w języku polskim, są nowe lub używane, ale w bardzo dobrym stanie.

Nie przyjmujemy: podręczników, encyklopedii, słowników, kodeksów; wydań z segregatorami, czasopism; Pisma Świętego i innych świętych ksiąg; przewodników, atlasów, map; książek kucharskich, ogrodniczych, poradników itp.

Czy mogę oddać książki w dobrym stanie, ale wydane przed rokiem 2000?

Fundacja Zaczytani.org nie przyjmuje książek wydanych przez rokiem 2000, niezależnie od ich stanu. Spróbuj znaleźć placówkę w swoim mieście, która przyjmie takie książki (np. biblioteki).

Czy mogę oddać zabawki?

Nie zbieramy innych przedmiotów niż książki. Nie przyjmujemy maskotek, płyt CD, DVD, audiobooków, gier, puzzli i innych zabawek.

Czy mogę przekazać książki bezpośrednio do konkretnego szpitala?

Ze względu na procedury i proces przekazywania książek beneficjentom niestety nie ma takiej możliwości. Zebrane książki trafiają do naszych magazynów, gdzie podlegają sortowaniu pod względem jakości / stanu technicznego, jak również podziałowi na kategorie wiekowe. Z każdym beneficjentem zawieramy umowę/porozumienie i ustalamy indywidualnie termin i sposób przekazania księgozbioru.