Piąty zaczytany sukces! 603 tysiące książek trafi do bibliotek

Do domu > Aktualności > Aktualności > Piąty zaczytany sukces! 603 tysiące książek trafi do bibliotek

Z ogromnym sukcesem zakończyliśmy Wielką Zbiórkę Książek 2019. W trwającą od 23 kwietnia do 26 maja akcję aktywnie zaangażowało się ponad 155 tys. osób z całej Polski. Dzięki wspólnym wysiłkom zebraliśmy 603 000 książek, dzięki którym powstanie 100 nowych Zaczytanych Bibliotek oraz zasilimy półki 884 już istniejących.

To już piąta edycja Wielkiej Zbiórki Książek, ogromnie cieszymy się że z roku na rok udaje się pobijać własne rekordy. Dzięki ogromnemu wsparciu naszych Zaczytanych Ambasadorów udało nam się osiągnąć zasięg medialny sięgający ponad 54 milionów! To rewelacyjny wynik, szczególnie przy niemal 1,3 milionowym ekwiwalencie finansowym kampanii reklamowych.

Szeroki zakres działań oraz wsparcie partnera strategicznego akcji Alior Banku pozwolił na zwiększenie ilości punktów zbiórek do 1 300. Książki zbierane były w aż 74 miastach w Polsce, w ubiegłym roku w siedmiu. Aktywne zaangażowanie mieszkańców miast, placówek oświatowych, firm, hoteli, urzędów, domów kultury, teatrów stworzyło zaczytaną społeczność liczącą ponad 155 tysięcy!

W trakcie Wielkiej Zbiórki zorganizowaliśmy 9 wydarzeń towarzyszących. W Warszawie, Krakowie i Gdańsku odbyły się wystawy i happeningi Zaczytanych Ławek. Ponadto, w stolicy zorganizowane zostały 2 konferencje – otwierająca i wieńcząca akcję.

Obecnie w 7 magazynach w całej Polsce, przy pomocy wolontariuszy, odbywać się będzie wielkie sortowanie zebranych wolumenów. Następnie trafią one do Zaczytanych Bibliotek, które są niezwykłymi zbiorami książek dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Zebrane książki stanowią również wsparcie dla prowadzonej w szpitalach Bajkoterapii, narzędzia edukacyjnego, które dzięki wspólnemu czytaniu na głos buduje relacje i wspiera proces rekonwalescencji małych pacjentów.

Sto pięćdziesiąt tysięcy uścisków dla każdego z osobna i ogromne podziękowania dla wszystkich!

Zaczytanego kolejnego roku!

Dziękujemy.

Wspierają nas

Partner merytoryczny