Targi Książki w Katowicach z Zaczytanymi

Do domu > Aktualności > Aktualności > Targi Książki w Katowicach z Zaczytanymi

Targi Książki w Katowicach. Czytanie jest modne!

W dniach 20-22 września 2013 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej „Spodek”
w Katowicach odbędzie się kolejna, trzecia edycja Targów Książki.  Wydarzenie to gromadzi każdego roku tłumy czytelników i miłośników książek nie tylko z województwa śląskiego, ale także z całej Polski.

 Zaczytani, zebrane książeczki (od odwiedzających Targi oraz wystawców) przekażą do polskich szpitali, na oddziały dziecięce aby stworzyć kolejne społeczne biblioteki. Dlatego zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska.

Tegoroczne Targi książki w Katowicach będą się odbywać pod patronatem Anny Komorowskiej, Małżonki Prezydenta RP oraz przy wsparciu partnerów targów – instytucji branżowych i regionalnych. Natomiast organizatorami tego wydarzenia, jak co roku, będą Uniwersytet Śląski, Miasto Katowice oraz Expo Silesia.

Obok szerokiej oferty przygotowanej przez wydawnictwa, III edycja targów będzie obfitować w bogaty program wydarzeń towarzyszących. Znajdą się w nim miedzy innymi liczne spotkania z autorami, panele dyskusyjne, różnego rodzaju warsztaty i akcje czytelnicze oraz wiele innych atrakcji inspirowanych literaturą. Dla nauczycieli i bibliotekarzy zostały przewidziane szkolenia i wykłady, na których będą mieli okazję dowiedzieć się w jaki sposób zachęcić dzieci do czytania książek oraz odkrywania walorów edukacyjnych w tekstach literackich. Wydawcy natomiast będą mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniach związanych między innymi z promocją w mediach społecznościowych. Dla dzieci również przygotowano szereg atrakcji, wśród których znajdą się zajęcia „Bajkowa gimnastyka języka” a także liczne konkursy i zabawy. W tym samym czasie rodzice będą mogli poznać „Korzyści skryte w logopedycznej bajce terapeutycznej” oraz zaznajomić się z książkami, które są najbardziej odpowiednie dla ich dzieci.

Na tegorocznych targach nie zabraknie też konkursu na najlepszy blog książkowy eBuka. Odbędzie się także szkolenie dla blogerów, którego tematem będą działania związane z promocją bloga w Internecie.

Dla tych, którzy interesują się fantastyką przewidziane zostały panele dyskusyjne i wykłady, których organizatorem jest Śląski Klub Fantastyki. Uczestnicy wysłuchają między innymi prelekcji na temat wampiryzmu w historii i literaturze, sposobu budowania emocji w świecie fantastycznym oraz odkryć i wynalazków science fiction. Gośćmi uczestniczącymi w prelekcjach i spotkaniach będą m.in. Piotr W. Cholewa, Ewa Białołęcka, Rafał Kosik, Robert Wegner oraz Anna Kańtoch. 

Spotkania autorskie, to wydarzenia, które zawsze cieszą się dużą popularnością. W tym roku zwiedzający Targi Książki będą mieli okazję porozmawiać m.in. z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, Anną Łaciną, Anną Szepielak, Iwoną Banach, Katarzyną Zyskowską-Ignaciak, Zbigniewem Białasem czy Mariuszem Czubajem.  

Targi Książki w Katowicach to także sposobność do zapoznania się z nowościami wydawniczymi, nabycia interesujących książek – nie tylko w formie tradycyjnej, ale także tych elektronicznych, oraz przede wszystkim propagowanie  mody na czytanie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tegorocznych Targach Książki – prawdziwym festiwalu kultury!

Godziny otwarcia Targów:
20 września 2013 (piątek) – 10:00 – 18:00
21 września 2013 (sobota) – 10:00 – 18:00
22 września 2013 (niedziela) – 10:00 – 17:00

Wspierają nas

Partner merytoryczny