Wzruszająca akcja w Ostrowie Wielkopolskim

Do domu > Aktualności > Aktualności > Wzruszająca akcja w Ostrowie Wielkopolskim

W środę, 16 kwietnia br. Biblioteka Publiczna w Brzezinach przekazała dary książkowe pacjentom oddziałów dziecięcych Szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, zebrane w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zaczytani”. Zbiórka trwała od listopada 2013r. do stycznia 2014r. Zebraliśmy 366 pięknych kolorowych książeczek oraz gry planszowe, puzzle i bajki DVD. W akcji brały udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach i Dzięciołach oraz młodzież z Gimnazjum w Brzezinach.  

Bibliotekarki wraz z wytypowanymi przez wychowawców wolontariuszami          z poszczególnych szkół zaangażowanych w zbiórkę książek, wzięli  udział  w uroczystości  podsumowującej  akcję, zorganizowanej przez dyrektora  Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wlkp. Pana Włodzimierza Grabowskiego.  Na naszą delegację czekała tam  piękna scenografia, sala pełna dzieci  i wielu niespodzianek. Zebranych gości  i małych  podopiecznych  powitali  dyrektor szpitala Pan Dariusz Bierła oraz nauczyciele Szkoły Szpitalnej. Spotkanie rozpoczęto   częścią artystyczną przygotowaną przez gimnazjalistów z Ostrowa  i Nowych Skalmierzyc, następnie wszyscy zgromadzeni otrzymali  wielkanocnego czekoladowego zajączka.  Teraz przyszła kolej na nas. Krótko przedstawiliśmy naszą delegację oraz przebieg akcji w naszej bibliotece. Przywiezione przez nas książeczki  trafiły bezpośrednio w ręce małych pacjentów. Starsze dzieci mogły samodzielnie wybrać dla siebie lub kolegów z sali odpowiednią lekturę.  Niektórym trudno było się zdecydować więc pomagali im rodzice oraz nasze wolontariuszki. Całej akcji przyglądali się dziennikarze z telewizji  Proart i lokalnej prasy. 

Był także czas na pamiątkowe zdjęcia,  podziękowania i słodkie upominki dla gości. Dziękujemy serdecznie nauczycielom: Pani Edycie Łuczak, Pani Beacie Idczak, Pani Annie Mituła oraz Pani Monice Szmaj za ogromne zaangażowanie podczas kampanii „Zaczytani”, a przez to propagowanie takich wartości jak empatia, tolerancja i umiejętność dzielenia się dobrem z innymi.

Wspierają nas

Partner merytoryczny