Zaczytana Szkoła w Słupsku

Do domu > Aktualności > Aktualności > Zaczytana Szkoła w Słupsku

9 grudnia 2014r uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Słupsku z wielkim sercem przekazali dary książkowe pacjentom oddziału dziecięcego Szpitala Powiatowego w Sławnie.

Wśród zebranych woluminów przeważały bajki, baśnie i bajeczki dla najmłodszych. Znalazły się również komiksy i książki dla młodzieży. Przywiezione w kolorowych koszach książeczki trafiły bezpośrednio w ręce małych pacjentów. Ułożone w świetlicy oddziałowej od razu wzbudziły zainteresowanie dzieci.

“Gimnazjaliści i licealiści przez 2 miesiące przynosili do biblioteki szkolnej książki dla Małych Pacjentów. Aktyw biblioteczny przygotował specjalny kącik Sowiej Biblioteczki-dedykowany akcji Zaczytanych. Wykonaliśmy plakaty reklamujące ideę „Zaczytanych”, rozdawaliśmy ulotki wśród uczniów, pracowników oraz rodziców w czasie „dnia otwartej szkoły”. Udało się zebrać 298 pięknych książek i książeczek. Akcja Zaczytani spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony szpitala sławieńskiego, a zadeklarowana przez słupską szkołę współpraca będzie nadal kontynuowana– powiedziała Pani Aleksandra Strozińska, koordynator  akcji w szkole.

DSC_0386 DSC_0433 DSC_0434 DSC_0388 DSC_0442 DSC_0445

 

 

Wspierają nas

Partner merytoryczny