Znani i lubiani artyści tworzą dla nas Zaczytane Ławki

Do domu > Aktualności > Aktualności > Znani i lubiani artyści tworzą dla nas Zaczytane Ławki

24 kwietnia rusza Wielka Zbiórka Książek, która potrwa do 21 maja. Mieszkańcy Gdańska, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia będą mogli przez niemalże miesiąc oddawać książki zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

W tym czasie powstanie również szlak złożony z Zaczytanych ławek. Ławki w kształcie książek staną na ulicach Warszawy i Wrocławia. Jest  to nie tylko realizacja  ważnego  celu naszej Fundacji jakim jest szerzenie czytelnictwa a głównie podziękowanie Wszystkim za tak imponujące zaangażowanie w poprzednich edycjach Wielkiej Zbiórki Książek.

Zaczytany Szlak będzie elementem przestrzeni miejskiej i wpłynie na jej  ożywienie a jednocześnie będzie identyfikowany z artystą i sponsorem.

Znane postaci z polskiego świata mediów, muzyki i filmu oraz uznawani na całym świecie artyści malarze stworzyli swoje własne Zaczytane Ławki, które staną w Warszawie i we Wrocławiu by przypominać mieszkańcom i turystom, że świat z książką jest ciekawszy.

W realizację szlaku zaangażowało się bardzo wielu znanych artystów ze świata sztuki, filmu, muzyki, literatury i mediów. Niektórzy artyści podjęli wyzwanie malując ręcznie ławki,  pozostali stworzyli autorskie projekty graficzne, które zostaną naniesione na bryły ławek.

Zaczytane ławki inspirują, opowiadają swoje indywidualne historie i przypominają o tym jak ważna jest kultura i sztuka w naszym codziennym życiu.

Jeżeli macie ochotę zobaczyć ławki, które już do nas dotarły, obserwujcie nas  https://www.facebook.com/zaczytani.org/?fref=ts

lawka1 ksiazka pazdziernik 2016 Jasinski.33a

 

ksiazka pazdziernik 2016 Mleczko.14 ksiazka pazdziernik 2016 Malgorzata Braunek.59 (1)

Projekty zaczytanych ławek stworzyli między innymi:  Andrzej Mleczko, Tomasz Gudzowaty,  Magda Mołek, Łukasz Jemioł, Dawid Kwiatkowski, Kasia Klich, Mela Koteluk, Etgar Keret, Katarzyna Pakosińska, Mateusz Damięcki, Małgorzata Ostrowska, Beata Pawlikowska, Joanna Sarapata, Józef Wilkoń, Tomasz Sętowsk, oraz Joanna Jabłczyńska.

 

Wspierają nas

Partner merytoryczny