BAJKOTERAPIA – JAK WSPIERAĆ ROZWÓJ I BUDOWAĆ BLISKĄ RELACJĘ Z DZIECKIEM – SZKOLENIE Z CERTYFIKATEM

TERMIN: 25 marca, 9:00- 16:15

MIEJSCE: Uniwersytet SWPS Warszawa

LIMIT MIEJSC: 28 osób, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Przy 28 osobach praca warsztatowa odbywać się będzie w mniejszych grupach, a swoją wiedzę podczas szkolenia przekaże Wam dwóch trenerów.

KOSZT: 290 zł

ZGŁOSZENIA: przyjmujemy do 18 marca

POLECAMY SZCZEGÓLNIE DLA: rodziców i opiekunów dzieci w wieku 2 - 8 lat, nauczycieli i wychowawców, edukatorów, pedagogów, animatorów zajęć dla dzieci bibliotekarzy, instruktorów harcerskich

BAJKOTERAPIA - TO DZIAŁA!

Często zastanawiamy się co może pomóc naszym dzieciom w dobrym życiu. Jak zapewnić im najlepszy start. Ciągle nie każdy zdaje sobie sprawę, że ma pod ręką proste, a jednocześnie bardzo skuteczne narzędzie. Mowa tu o wspólnym czytaniu dzieciom na głos i co równie istotne wspólna rozmowa o trudach ulubionych bohaterów. Dla większości dzieci jest to najlepszy sposób budowania bliskiej więzi oraz równolegle edukacji poprzez dobrą zabawę.

OPIS:
Bajkoterapia to trójstopniowy proces wspierający rozwój emocjonalny dziecka poprzez czytanie, ustrukturyzowaną rozmowę oraz zabawę edukacyjną. Świadome prowadzenie zajęć bajko-edukacyjnych wpływa na kształtowanie osobowości oraz wyobraźni dzieci. Równolegle mały człowiek uczy się komunikować własne emocje i podejmować nowe wyzwania.

CELAMI SZKOLENIA SĄ :
🔸dostarczenie wiedzy i umiejętności
🔸praktycznych z zakresu bajkoterapii
🔸nauka o identyfikacji oraz zarządzaniu emocjami
🔸doświadczenie pełnego procesu bajkoterapii
🔸poznanie psychologicznych procesów wspierających edukację

DLACZEGO WARTO ZNAĆ BAJKOTERAPIĘ?

🔸skuteczna metoda wspierająca rozwój dziecka
🔸narzędzie do poznawania i budowania relacji z dzieckiem
🔸 pomaga oswajać emocje-  szczególnie lęk)
🔸 relaksuje, wycisza
🔸 efektywne narzędzie edukacyjne
🔸 rozwija umiejętności komunikacyjne
🔸wspiera dzieci w koncentracji
🔸można stosować w domu

NAUCZYSZ SIĘ:
🔸przeprowadzać trójstopniowy proces bajkoterapii
🔸diagnozować oraz interpretować emocjonalny świat dziecka
🔸wybierać bajki, które edukują lub relaksują
🔸rozmawiać z dzieckiem o emocjach za pomocą książek
🔸pracować z metaforą i symbolem
🔸tworzyć bajki dla dzieci

PROGRAM:
Wstęp do bajkoterapii ( Idea. Elementy. Proces bajkoterapii. Rodzaje zajęć. Budowa bajki terapeutycznej. Procesy psychoedukacyjne zachodzące w bajkoterapii)
Nauka emocji (  Emocje w bajkoterapii i ich diagnoza w oparciu o koło emocji. Czym są emocje i jak działają?)
Nauka komunikacji ( Elementy efektywnej komunikacji. Model NVC. Potęga metafory. Jak dobrze czytać bajki. Piszemy bajkę)

SZKOLENIE OPARTE MIĘDZY INNYMI NA:
Wstęp do bajkoterapii ( M.Molicka, B. Bettelheim )
Identyfikacja i nauka emocji ( P. Ekman )
Komunikacja NVC  ( M.Rosenberg )
Praca z metaforą (J.Campbell)

CERTYFIKAT:
Każdy uczestnik otrzyma imienny CERTYFIKAT ukończenia szkolenia oraz materiały edukacyjne on- line.

ZAPISY:  
Zgłoszenie prosimy wysyłać poprzez formularz dostępny pod linkiem

https://forms.gle/MU9ortv1FJ3PcYGb7

W odpowiedzi otrzymasz dane do przelewu. Otrzymanie przelewu gwarantuje miejsce na szkoleniu.

KOSZT: 290 zł
Biorąc udział w szkoleniu nie tylko poznajesz wspaniałe narzędzie jakim jest bajkoterapia ale dodatkowo wspierasz utworzenie  społecznej biblioteki.
🔸  Zysk uzyskany z prowadzenia warsztatów pozwoli na otwarcie nowej Zaczytanej Biblioteki.

TRENERZY:
Szkolenie poprowadzą certyfikowani trenerzy, eksperci bajkoterapii z Fundacji Zaczytani.org między innymi:

Agnieszka Machnicka - współzałożycielka  i prezeska fundacji Zaczytani.org, bajkoedukatorka, trenerka, Kobieta Sukcesu Mazowsza 2019. Od 10 lat zarządza projektami i kieruje zespołami, absolwentka studiów podyplomowych z holistycznego zarządzania kapitałem ludzkim i Studium Integralnego Trenerów Komunikacji opartych na empatii. Autorka serii artykułów dla  Newsweek Psychologia. Mama Stasia. Przeszkoliła setki bajkoeduaktorów oraz koordynowała ich pracę.

Michał Jakub Stępień  - członek Zarządu Fundacji Zaczytani.org, bajkoedukator, trener kompetencji społecznych, trener biznesu i konsultant zarządzania  w Matras Consulting. Kreator projektów społeczno- biznesowych. Prowadzi warsztaty z zakresu CSR, etyki biznesu oraz komunikacji organizacji. Jest specjalistą od bajkoterapii - prowadzi w tym temacie zajęcia i szkoli wolontariuszy w całym kraju, w jaki sposób czytać dzieciom na oddziałach szpitalnych, w hospicjach, domach dziecka.

🔸  Warto nauczyć się narzędzia od bajkoedukatorów fundacji, którzy przeszkolili setki wolontariuszy, którzy prowadzili bajkoterapię w przedszkolach, świetlicach i szpitalach.

Opinie o naszych szkoleniach

Barbara Płaczek

Bardzo cieszę się, że mogłam wziąć udział w tym szkoleniu. Przede wszystkim dlatego, że mam czteroletniego synka, a drugiego w drodzę.
Dla mnie najważniejsze dzisiaj było to, że nauczyłam się jak stosować bajkę w codziennej pracy z dzieckiem, żeby móc ją wykorzystywać do modelowania pewnych zachować i jak używać metafory.
Już wiem, że nie wystarczy tylko czytać. Wiem co trzeba robić po i w trakcie czytania, żeby ten czas spędzony z dzieckiem przynosił efekty.
To było bardzo dobre szkolenie. To była bardzo miła sobota.

Katarzyna Wojnar

Bardzo inspirujące spotkanie, uniwersalna wiedza, profesjonalnie podana przez Agnieszkę.
Polecam każdemu kto ma ochotę zaczerpnąć wiedzy o tym czym jest bajkoterapia i jak zacząć pisać bajkę dla dzieci i dla dorosłych!

Martyna Korczak

Jeżeli mamy problem z czytaniem bajek. Jeżeli je czytamy, a widzimy że nie jesteśmy w stanie zainteresować tym swojego dziecka, warto dowiedzieć się jakimi sposobami możemy to zrobić.
Nie trzeba być po szkole teatralnej, wystawczy bawić się mimiką twarzy czy modulować głos, żeby wciągnąć nasze dziecko do przygody zawartej w bajce.
Zachęcam mamy i ojców również! To było bardzo inspirujące szkolenie.

Elżbieta Gierak

Szkolenie super, gorąco polecam. Dużo wiedzy świetnie, prosto podanej i super zabawy. Bardzo dobre merytorycznie. Jestem na wielkie tak. Zaraz po szkoleniu powstały dwie bajki edukacyjne.

Dominika Czubek

Największą zaletą szkolenia jest skupienie się na ćwiczeniach praktycznych. Wstęp teoretyczny otworzył pole do próbowania własnych sił w wielu aspektach. Dodatkowym atutem było umiejętne poprowadzenie całego spotkania, które zachęcało do powtarzania i utrwalania zdobytej wiedzy.

Anna Hiller

Jestem pod wrażeniem swobody i profesjonalizmu w przekazywaniu wiedzy. Mistrzostwo, będę próbowała dorównać do wzorca, jaki pani reprezentuje.

Ewelina Meler

Bardzo dziękuję za super szkolenie. Ogrom wiedzy, przydatne wskazówki i porady. Myślę, że wykorzystam wiedzę podczas zajęć w przedszkolu.

Urszula Żuk

Bardzo bardzo dziękuję za wiedzę teoretyczną i uwagi praktyczne, niektóre książki już zakupione. Przesyłam moc serdeczności.

Anna Batycka-Bartkowiak

Świetne spotkanie. Bardzo dziękuję! Biorę ze sobą dobrą energię – choć wirtualną – Agnieszk I również to, jak pięknie, prosto i czytelnie można mówić o tańcu jako wyzwalaczu i sygnalizatorze emocji.

Anna Grodzka

Kończę to webinarium z lepszym nastrojem, bo świetnie się pani słucha, planem zakupowym kolejnych książek i większą pewnością, że moje czytanie to nie tylko czytanie… Dziękuję.

Katarzyna Kucharzewska

Zabieram ze sobą nowe pomysły na zajęcia i bogatą literaturą terapeutyczną. Duża dawka wiedzy, np. empatia kinestetyczna. Super webinar. Dziękuję.