Szkolenie z bajkoterapii

Zgłoś się na szkolenie!

SZKOLENIE Z BAJKOTERAPII – on-line

Bajkoterapia to proces wspierania emocji dziecka poprzez wspólne spędzanie czasu z książką. Dzięki temu mamy wpływ na kształtowanie osobowości, wyobraźni, a mały człowiek uczy się, w jaki sposób komunikować własne emocje i podejmować wyzwania.

Celem szkolenia jest dostarczenie wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu bajkoterapii i poznanie możliwości, które proces ten stwarza w zakresie budowania relacji z dzieckiem oraz nauki dotyczącej sfery emocji. Uczestnicy zdobędą również wiedzę z zakresu umiejętności doboru odpowiedniej bajki, w oparciu o którą można przeprowadzić bajkoterapię.

Uczestnicy dowiedzą się:

 • z jakich elementów składa się bajkoterapia;
 • jak przebiega i co jest ważne w całym procesie bajkoterapeutycznym;
 • jakie są elementy bajki do bajkoterapii;
 • jak dzięki bajkoterapii można budować i rozwijać relacje z dzieckiem;
 • jakie mamy podstawowe emocje i jak o nich rozmawiać z dzieckiem.

Uczestnicy poznają przykłady praktycznego wykorzystania bajkoterapii, a trener podzieli się praktykami z własnego doświadczenia w roli bajkoterapeuty.

Dla kogo jest to szkolenie?

 • dla rodziców i opiekunów dzieci,
 • dla nauczycieli i wychowawców,
 • dla edukatorów, pedagogów,
 • dla animatorów zajęć dla dzieci,
 • dla bibliotekarzy,
 • dla instruktorów harcerskich.

Dla wszystkich, którzy przebywają lub pracują z dziećmi 1:1 lub grupowo i chcą z nimi budować jakościowe relacje oraz wspierać je w rozwoju emocjonalnym.

Szkolenie przeznaczone jest dla osób powyżej 18. roku życia.

Informacje organizacyjne:

Termin najbliższego szkolenia: w przygotowaniu – zapisz się na listę chętnych!

Limit miejsc: 20 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń oraz wnoszenia opłat.

Koszt: 150 zł/os.

Szkolenie będzie realizowane z wykorzystaniem platformy ZOOM. Uczestnicy mogą korzystać z komputera z dostępem do internetu lub urządzenia mobilnego. Komunikacja odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej. Wymagana jest działająca kamerka oraz mikrofon.

Szkolenie zostanie udokumentowane zaświadczeniem o ukończeniu szkolenia przesyłanym drogą elektroniczną.

Każdy uczestnik po ukończonym szkoleniu otrzyma materiały poszkoleniowe w formie elektronicznej.

Jak zapisać się na szkolenie?

WYPEŁNIJ FORMULARZ. Zapisz się na listę oczekujących – damy znać, kiedy ustalimy termin kolejnego szkolenia z bajkoterapii!

Opinie o naszych szkoleniach

Anna Hiller

Jestem pod wrażeniem swobody i profesjonalizmu w przekazywaniu wiedzy. Mistrzostwo, będę próbowała dorównać do wzorca, jaki pani reprezentuje.

Ewelina Meler

Bardzo dziękuję za super szkolenie. Ogrom wiedzy, przydatne wskazówki i porady. Myślę, że wykorzystam wiedzę podczas zajęć w przedszkolu.

Urszula Żuk

Bardzo bardzo dziękuję za wiedzę teoretyczną i uwagi praktyczne, niektóre książki już zakupione. Przesyłam moc serdeczności.

Anna Batycka-Bartkowiak

Świetne spotkanie. Bardzo dziękuję! Biorę ze sobą dobrą energię – choć wirtualną – Agnieszk I również to, jak pięknie, prosto i czytelnie można mówić o tańcu jako wyzwalaczu i sygnalizatorze emocji.

Anna Grodzka

Kończę to webinarium z lepszym nastrojem, bo świetnie się pani słucha, planem zakupowym kolejnych książek i większą pewnością, że moje czytanie to nie tylko czytanie… Dziękuję.

Katarzyna Kucharzewska

Zabieram ze sobą nowe pomysły na zajęcia i bogatą literaturą terapeutyczną. Duża dawka wiedzy, np. empatia kinestetyczna. Super webinar. Dziękuję.