a

Fundacja Zaczytani.org

Misją Fundacji jest wsparcie dzieci, młodzieży oraz dorosłych przebywających w szpitalach oraz promowanie czytelnictwa. Na co dzień tworzy ją czwórka przyjaciół, którzy z wielką pasją i siłą działają by odmienić codzienność w szpitalach. Każdego roku w akcje angażuje się  setki osób działających aby wspólnie inspirować i pomagać.

Zbieramy książki w całej Polsce, uruchomiliśmy  ponad 1600 punktów zbiórek w pięciu miastach, tworzymy Zaczytane Biblioteki, z których każdy mały i duży pacjent może zabrać, książki do domu. Organizujemy także wydarzenia czytelnicze z udziałem znanych aktorów, oraz  osobowości ze świata sztuki, muzyki, mediów.

Dzięki społecznemu poruszeniu pod swoimi skrzydłami mamy ponad 590 oddziałów szpitalnych.

Nasze działania:

  • Wielka Zbiórka Książek

Wielka Zbiórka Książek skumulowana jest w 5 miastach: Gdańsk, Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław. Zbieramy książki dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zebrane książki przekazujemy do placówek medycznych w całej Polsce.

  • Zaczytane Ławki

W 2016 r. zaangażowaliśmy kilkudziesięciu artystów oraz aktorów do stworzenia  projektów  inspirowanych sztuką. Zaczytane ławki w kształcie książek, na których znajdują się niepowtarzalne obrazy postawimy  w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu.

  • Zaczytani Dawcy- oddaj krew – odbierz książkę

Przekazujemy książki honorowym dawcom krwi.

  • Biblioterapia

Rozpoczynamy program biblioterapii w szpitalach.

Partner strategiczny

Partner merytoryczny