05/07/2021

Dwie nowe Zaczytane Biblioteki od AVIVY

Przy wsparciu firmy AVIVA przekazaliśmy dwie nowe Zaczytane Biblioteki do kolejnych beneficjentów! Tym razem książki trafiły do Domu Dziecka im. Haliny Kopalińskiej w Białowieży oraz Rodzinnego Domu Dziecka „Uśmiech Anioła” w Krasnem.

Zaczytane Biblioteki zwiększają dostęp do literatury oraz pełnią funkcję terapeutyczną w miejsach, gdzie ma to szczególne znaczenie dla zdrowia i dobrostanu podopiecznych danej placówki. Z nowych Zaczytanych Bibliotek będą korzystać dzieci w placówkach opiekuńczo-wychowawczych w Białowieży i Krasnem.

Zaczytana Biblioteka to nietypowa wypożyczalnia książek, która jest jednocześnie regałem bookcrossingowym. W razie potrzeby Fundacja Zaczytani.org stale uzupełnia księgozbiór o nowe pozycje.

Fundatorem dwóch bibliotek jest firma AVIVA, z którą wspólnie realizujemy projekty społeczne od 2019 roku. W tym roku Zaczytane Biblioteki to tyko wstęp. Pracownicy firmy postanowili zaangażować się w wolontariat pracowniczy i w ramach Zaczytanej Akademii prowadzić spotkania z bajkoterapią on-line. Przeprowadziliśmy już szkolenia z bajkoterapii dla pracowników, a wkrótce rozpoczniemy działania!