09/10/2020

Informacje dla punktów zbiórki książek

11 października zakończymy tegoroczne zbieranie książek. To jednak nie koniec naszych działań! Zorganizowałeś/aś w tym roku punkt zbiórki książek? Dowiedz się, co dalej!

Kiedy i gdzie zawieźć zebrane książki?

Zebrane książki możesz dostarczyć osobiście we własnym zakresie do magazynu w jednym z 7 miast (Gdańsk, Łódź, Katowice, Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław) codziennie od 12 do 17 października w godz. 9:00-19:00.

Książki możesz też wysłać kurierem – w tym przypadku obowiązuje wyłącznie adres w Warszawie (ZACZYTANI.ORG, ul. Wólczyńska 133, 01-919 Warszawa). Wysyłka jest możliwa tylko w wymienionych wyżej terminach! W razie problemów z terminem skontaktuj się z koordynatorką ze strony Zaczytanych: Natalia Sopniewska, wzk@zaczytani.org, tel. 530 890 747 (od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00).

Adresy magazynów:
WARSZAWA: ul. Wólczyńska 133, za szlabanem w lewo, budynek po prawej stronie, brązowe drzwi obok bramy garażowej
KATOWICE: Dworzec PKP Katowice, stary pawilon dworca od strony Placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej 8 (40-061 Katowice)
KRAKÓW: Dworzec PKP Kraków Główny, pawilon PKP w podziemiach dworca (po skosie Biedronka, obok Kolporter), wejście od ul. Pawiej, zjazd windą
POZNAŃ: Dworzec PKP Poznań Główny (nowy), I piętro, magazyn znajduje się między Biedronką a informacją InterCity
ŁÓDŹ: Dworzec PKP Łódź Kaliska, pomieszczenie w hali głównej dworca, po prawej stronie, obok sklepu
WROCŁAW: Dworzec PKP Wrocław Główny, hala dworca głównego, pawilon naprzeciwko kas i informacji, obok McDonald's
GDAŃSK: ul. Piastowska 7 (budynek biurowy), magazyn znajduje się zaraz za wejściem

Jestem przy magazynie, ale nie mogę dokładnie trafić. Co zrobić?

Skontaktuj się z z koordynatorką ze strony Zaczytanych: Natalia Sopniewska, tel. 530 890 747 (od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00).

Czy w magazynie ktoś pomoże mi przenieść książki?

Książki powinny być dostarczone przez osoby, któe są w stanie wnieść je do magazynu. W szczególnych przypadkch pracownik magazynu pomoże w przenoszeniu kartonów, jednak bez oddalania się od magazynu.

Czy możecie odebrać ode mnie książki?

Niestety nie mamy zaplecza logistyczno-organizacyjnego, by odbierać książki z punktów zbiórki. Decydując się na utworzenie punktu zbiórki, zobowiązujesz się do przekazania nam książek we słanym zakresie.

Czy przy przekazaniu książek dostanę dyplom, zaświadczenia, podziękowanie?

Nie, przy przyjmowaniu książek nie przekazujemy fizycznie podziękowań. Każdy punkt zbiórki może pobrać przygotowany przez nas szablon podziękowania (POBIERZ TUTAJ). Jeśli potrzebujesz zaświadczenia w innej formie – zgłoś się na wzk@zaczytani.org.