Oddaj książkę

Masz dużo książek do oddania i chętnie się nimi podzielisz? My chętnie je przyjmemy!

Książki możesz oddać podczas Wielkiej Zbiórki Książek lub przesłać nam kurierem do magazynu w Warszawie.

Pamiętaj jednak, że niestety nie jesteśmy w stanie przyjąć każdego rodzaju książek.

UWAGA: w 2021 roku Wielka Zbiórka Książek nie odbędzie się ze względu na ograniczenia budżetowe oraz na wystarczającą liczbę książek w magazynie Fundacji Zaczytani.org. W tym roku skupimy się na tym, aby efektywnie i regularnie dostarczać zebrane wcześniej książki do naszych beneficjentów.

Jeśli w 2021 roku zechcą Państwo przekazać książki Fundacji Zaczytani.org, to jedyną możliwością jest dostarczenie ich lub wysłanie na własny koszt do magazynu centralnego (Warszawa). Jeśli zdecydują się Państwo na tę opcję, to prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów (biuro@zaczytani.org). Jednocześnie przypominamy, że przyjmujemy książki spełniające określone warunki.

Czy możecie odebrać ode mnie książki?

Niestety nie mamy zaplecza logistyczno-organizacyjnego, by odbierać książki od osób indywidualnych, jak również punktów zbiórki.

Czy przyjmujecie wszystkie książki?

Nie jesteśmy w stanie przyjąć każdego rodzaju książek.
Przyjmujemy książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które spełniają następujące kryteria: zostały wydane po 2000 roku, są napisane w języku polskim, są nowe lub używane, ale w bardzo dobrym stanie.
Nie przyjmujemy: podręczników, encyklopedii, słowników, kodeksów; wydań z segregatorami, czasopism; Pisma Świętego i innych świętych ksiąg; przewodników, atlasów, map; książek kucharskich, ogrodniczych, poradników itp.

Czy mogę oddać książki w dobrym stanie, ale wydane przed rokiem 2000?

Fundacja Zaczytani.org nie przyjmuje książek wydanych przez rokiem 2000, niezależnie od ich stanu. Spróbuj znaleźć placówkę w swoim mieście, która przyjmie takie książki (np. biblioteki).

Czy mogę oddać zabawki?

Nie zbieramy innych przedmiotów niż książki. Nie przyjmujemy maskotek, płyt CD, DVD, audiobooków, gier, puzzli i innych zabawek.

Czy mogę przekazać książki bezpośrednio do konkretnego szpitala?

Ze względu na procedury i proces przekazywania książek beneficjentom niestety nie ma takiej możliwości. Zebrane książki trafiają do naszych magazynów, gdzie podlegają sortowaniu pod względem jakości / stanu technicznego, jak również podziałowi na kategorie wiekowe. Z każdym beneficjentem zawieramy umowę/porozumienie i ustalamy indywidualnie termin i sposób przekazania księgozbioru.