Sortuj książki

Mieszkasz w Warszawie i chcesz się włączyć w Zaczytany Wolontariat? Przez cały rok potrzebujemy pomocy przy sortowaniu książek w warszawskim magazynie! Nawet jedna wizyta to ogromna pomoc dla fundacji!

W każdy wtorek i czwartek w godz. 17:00-20:00 w magazynie (ul. Taśmowa 1, 02-677 Warszawa, Magazyn nr 1) prowadzone jest sortowanie książek i pakowanie paczek dla beneficjentów Fundacji Zaczytani.org. Na czym to polega? Tysiące publikacji pochodzących z Wielkiej Zbiórki Książek muszą zostać podzielone na odpowiednie kategorie, m.in. książki dla dzieci, dla młodzieży i dla dorosłych, książki obcojęzyczne czy albumy. Dzieła w najlepszym stanie trafią do szpitali, te nieco bardziej zużyte do placówek o niższych wymogach sanitarno-epidemiologicznych.

Podczas Wielkiej Zbiórki Książek 2020 udało nam się wspólnie zebrać 294 000 książek. Wspólnie z nami zbierało 961 placówek w 254 miejscowościach! W warszawskim magazynie przez cały rok trwa program wolontariacki, dzięki któremu książki mogą regularnie trafiać do Zaczytanych Bibliotek w całym kraju. Fundacja Zaczytani.org potrzebuje wsparcia przy sortowaniu książek i przygotowywaniu kartonów do wysyłki.

Każdy wolontariusz obecny na wspólnym sortowaniu będzie mógł zabrać ze sobą jedną upatrzoną książkę!

Chcesz dołączyć lub dowiedzieć się więcej? Daj znać na sortowanie@zaczytani.org.

Zachęcamy do dołączenia do grupy Zaczytani Sortowanie na Facebooku, gdzie pojawiają się aktualne informacje o programie sortowania.