22/11/2021

Konkurs! „Bajka o Krzywym Lesie”

Zapraszamy dzieci z klas I-III szkół podstawowych oraz ich szkolnych opiekunów do wzięcia udziału w konkursie pisania bajek. Tematem przewodnim bajek jest Krzywy Las – wyjątkowa atrakcja przyrodnicza Pomorza Zachodniego.

Geneza Krzywego Lasu owiana jest licznymi legendami, niewiele jest natomiast wzmianek potwierdzonych źródłami historycznymi, które w racjonalny sposób wyjaśniają jego tajemnicę. Bez względu na genezę powstania, miejsce to od lat przyciąga jak magnes, skłaniając do poszukiwań odpowiedzi na pytanie: skąd się wzięły krzywe sosny?

Termin składania prac to 12 grudnia 2021 r., godz. 23:59.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?

1. Zbierzcie drużynę!

W konkursie mogą brać udział uczniowie klas I-III szkół podstawowych pod przewodnictwem opiekuna szkolnego. Każda grupa zgłaszająca bajkę może liczyć od 3 do 25 osób.

2. Napiszcie bajkę!

Bajka musi mieć długość od 3 000 do 6 000 znaków ze spacjami, a jej obowiązkowym elementem jest umieszczenie w fabule Krzywego Lasu. Do zgłoszenia konkursowego należy dodać co najmniej jedną ilustrację do bajki. Autorami bajki i ilustracji powinni być uczniowie.

Wszystkie informacje o Krzywym Lesie znajdziecie na stronie: www.krzywylas.pl.

3. Zgłoście swoją pracę konkursową!

Aby zgłosić pracę konkursową, przygotujcie pliki z bajką i ilustracją. Konieczne będzie też podpisanie oświadczeń przez opiekunów ustawowych każdego dziecka uczestniczącego w konkursie. Kiedy zgromadzicie wszystkie pliki, wypełnijcie formularz.

>> FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY <<

>> REGULAMIN KONKURSU <<