11/02/2022

Konkurs! „Bajka o Krzywym Lesie”

Ogłoszenie wyników konkursu „Bajka o Krzywym Lesie”

Konkurs bajkopisania dla uczniów klas I-III szkół podstawowych organizowany przez Fundację Zaczytani.org oraz Fundację PGE został rozstrzygnięty.

Po pasjonujących obradach z ponad 90 nadesłanych prac konkursowych, jurorzy wyłonili zwycięzców i poza nagrodami głównymi przyznali 3 wyróżnienia.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy z wielkim zaangażowaniem podjęli się bajkopisarskiego wyzwania, tworząc niepowtarzalne bajki pełne twórczych uniesień.

Zapraszamy do zapoznania się z nagrodzonymi tekstami:

Lista laureatów

1 miejsce
Szkoła Podstawowa nr 3 w Świdniku, klasa 2a - zobacz bajkę

2 miejsce
Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dulczy Małej. klasa 2 - zobacz bajkę

3 miejsce
Szkoła Podstawowa nr 4 imienia księdza Jana Twardowskiego w Przemyślu, klasa 2c - zobacz bajkę

wyróżnienie:

• Szkoła Podstawowa nr 18 im Powstańców Śląskich w Zabrzu, klasa 2b – zobacz bajkę

• Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym im Alfonsa Hoffmanna w Drzycimiu, klasa 3 – zobacz bajkę

• PSP imienia Janusza Korczaka w Studziankach, klasa 3 – zobacz bajkę


Zapraszamy dzieci z klas I-III szkół podstawowych oraz ich szkolnych opiekunów do wzięcia udziału w konkursie pisania bajek. Tematem przewodnim bajek jest Krzywy Las – wyjątkowa atrakcja przyrodnicza Pomorza Zachodniego.

Geneza Krzywego Lasu owiana jest licznymi legendami, niewiele jest natomiast wzmianek potwierdzonych źródłami historycznymi, które w racjonalny sposób wyjaśniają jego tajemnicę. Bez względu na genezę powstania, miejsce to od lat przyciąga jak magnes, skłaniając do poszukiwań odpowiedzi na pytanie: skąd się wzięły krzywe sosny?

Termin składania prac to 12 grudnia 2021 r., godz. 23:59.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?

1. Zbierzcie drużynę!

W konkursie mogą brać udział uczniowie klas I-III szkół podstawowych pod przewodnictwem opiekuna szkolnego. Każda grupa zgłaszająca bajkę może liczyć od 3 do 25 osób.

2. Napiszcie bajkę!

Bajka musi mieć długość od 3 000 do 6 000 znaków ze spacjami, a jej obowiązkowym elementem jest umieszczenie w fabule Krzywego Lasu. Do zgłoszenia konkursowego należy dodać co najmniej jedną ilustrację do bajki. Autorami bajki i ilustracji powinni być uczniowie.

Wszystkie informacje o Krzywym Lesie znajdziecie na stronie: www.krzywylas.pl.

3. Zgłoście swoją pracę konkursową!

Aby zgłosić pracę konkursową, przygotujcie pliki z bajką i ilustracją. Konieczne będzie też podpisanie oświadczeń przez opiekunów ustawowych każdego dziecka uczestniczącego w konkursie. Kiedy zgromadzicie wszystkie pliki, wypełnijcie formularz.

>> FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY <<

>> REGULAMIN KONKURSU <<