14/07/2020

Nowa Zaczytana Ławka w Warszawie

Przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie stanęła zupełnie nowa Zaczytana Ławka. To Ławka Nowych Technologii. Co się za nią kryje?

Zaczytane Ławki to artystyczne meble miejskie, które od lat pojawiają się na placach i ulicach polskich miast, aby wzbudzać refleksję, inspirować lub rozbawiać przechodniów. Każda ławka w kształcie otwartej książki to inny projekt skierowany do dzieci lub dorosłych.

Ławka Nowych Technologii, która 14 lipca stanęła pod Pałacem Kultury i Nauki, to wstęp do programu edukacyjnego przygotowanego przez Fundację Zaczytani.org we współpracy z Alior Bankiem, partnerem strategicznym fundacji.

8 września, w dniu rozpoczęcia Wielkiej Zbiórki Książek prowadzonej przez Fundację Zaczytani.org, odbędzie się premiera trzech bajek edukacyjnych przeznaczonych dla młodych czytelników w wieku 7-10 lat. Zabawne historie zwierząt wprowadzą czytelników w świat mądrego korzystania z nowych technologii.

Jeśli chcesz 8 września otrzymać bezpłatnie komplet bajek wraz z zestawem narzędzi do pracy z nimi, zapisz się na listę mailingową na tej stronie stronie: Ławka Nowych Technologii.

Edukacja w obszarze nowych technologii nie jest jednym celem programu. Do każdej z trzech bajek zostanie dołączony zestaw narzędzi dla rodziców i nauczycieli, który pozwoli im w pełni wykorzystać potencjał opowieści. Treści dodatkowe, w tym scenariusze lekcji, zostały przygotowane we współpracy z psychologiem. Dzięki temu rodzice i nauczyciele zyskają pomoc w budowaniu relacji z dzieckiem poprzez wspólne czytanie i omawianie bajek.

– Promocja czytelnictwa, edukacja społeczna i budowanie relacji to najważniejsze filary naszej działalności. Tworząc program edukacyjny wykorzystujący moc opowieści, chcemy dać dzieciom i rodzicom coś unikatowego – nie tylko historię, ale też wsparcie, które pokaże, że prawdziwa moc czytelnictwa nie kończy się na czytaniu – mówi Michał Stępień z Fundacji Zaczytani.org.