Zaczytane Biblioteki

Zaczytane biblioteki zwiększają dostęp do literatury w szpitalach, domach dziecka i innych placówkach, w których książka może wspierać podopiecznych i odwiedzających.

Działaj z nami! Oddaj książkę lub zbieraj książki.

Zaczytane Biblioteki gwarantują stały dostęp do literatury pacjentom szpitali, hospicjów, domów opieki, podopiecznym domów dziecka, rodzin zastępczych, domów seniora, mieszkańcom odwiedzającym świetlice i lokalne centra aktywności, dawcom odwiedzającym stacje krwiodawstwa, osadzonym w zakładach karnych.

Zaczytane Biblioteki nie są standardowymi wypożyczalniami. Funkcjonują zgodnie z ideą bookcrossingu. Dzięki regularnym wysyłkom książek z centralnego magazynu Fundacji Zaczytani.org każdy ma możliwość zabrania ze sobą ulubionej pozycji z Zaczytanej Biblioteki. W ten sposób zachęcamy beneficjentów nie tylko do czytania, ale też do dzielenia się książkami.

Książki, które przekazujemy, pochodzą z Wielkiej Zbiórki Książek, podczas której mieszkańcy całego kraju przekazują nam setki tysięcy woluminów. Książki są sortowane i porządkowane w księgozbiory dedykowane poszczególnym instytucjom i placówkom. Książki, których stan techniczny nie pozwala na przekazanie placówkom, trafiają na akcje bookcrossingowe.

Chcesz, aby Twoja firma lub instytucja była mecenasem Zaczytanej Biblioteki? Skontaktuj się z nami: biuro@zaczytani.org