30/06/2020

Przed nami Wielka Zbiórka Książek 2020!

8 września 2020 r. rozpoczniemy szóstą edycję Wielkiej Zbiórki Książek!

Wielka Zbiórka Książek to coroczna kampania społeczna prowadzona przez miesiąc w całej Polsce. W kraju powstaje ok. 1300 punktów zbiórki książek, do których każdy może przynieść przeczytane przez siebie książki. Odbywają się wydarzenia czytelnicze z udziałem ambasadorów Fundacji Zaczytani.org oraz wystawy Zaczytanych Ławek w trzech dużych miastach. Książki zebrane podczas Wielkiej Zbiórki Książek zostaną podzielone na książki dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a następnie trafią do Zaczytanych Bibliotek, które Fundacja Zaczytani.org otwiera w szpitalach i innych placówkach pomocowych.

Podczas Wielkiej Zbiórki Książek 2019 zebraliśmy 603 000 książek, dzięki którym otworzyliśmy 288 Zaczytanych Bibliotek.

Zapraszamy do książkowego pospolitego ruszenia!

Chcesz otworzyć punkt zbiórki książek?

Jeśli chcesz, aby twoja placówka była otwartym punktem zbiórki (kawiarnie, restauracje, teatry, kina, muzea, biblioteki – miejsca, do których każdy będzie mógł przynieść książki do oddania): zapoznaj się z regulaminem i wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Jeśli chcesz, aby twoja placówka była zamkniętym punktem zbiórki (placówki oświatowe i inne instytucje chcące prowadzić wewnętrzną zbiórkę książek): zapoznaj się z regulaminem i wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Dołącz do grupy na Facebooku przeznaczonej dla punktów zbiórki.

FAQ –  przeczytaj listę najczęściej zadawanych pytań dla punktów zbiórki!

Chcesz oddać książki?

FAQ –  przeczytaj listę najczęściej zadawanych pytań dla osób indywidualnych!


ZOBACZ: Raport z Wielkiej Zbiórki Książek 2019


Partner strategiczny Fundacji Zaczytani.org: