15/02/2021

Zaczytana Biblioteka trafiła do Domu Pomocy Społecznej Włókniarz

Podopieczni Domu Pomocy Społecznej „Włókniarz” mogą się cieszyć stałym dostępem do literatury! Kolejna Zaczytana Biblioteka pod patronatem Alior Banku tym razem trafiła do Łodzi.

Zaczytana Biblioteka, która trafiła do placówki, nie jest wypożyczalnią książek. To biblioteczka, która jednocześnie promuje ideę bookcrossingu – seniorzy mogą zabierać ulubione pozycje ze sobą, a Fundacja Zaczytani.org będzie stale uzupełniać księgozbiór.

Zaczytane Biblioteki pojawiają się w placówkach medycznych, opiekuńczych i pomocowych nie tylko w celach rozrywkowych. Wykorzystujemy książkę do budowania relacji – z samym sobą, z drugim człowiekiem, z otoczeniem. Wierzymy, ze dostęp do literatury to większy dostęp do własnych emocji i potrzeb, możliwość przepracowania trudnych tematów, wsparcie w trudnej sytuacji życiowej, w osamotnieniu czy lęku.

Książki trafiające do Zaczytanych Bibliotek pochodzą z Wielkiej Zbiórki Książek – największej corocznej kampanii społecznej Fundacji Zaczytani.org. W 2020 roku Polacy przekazali w tej akcji 294 000 nowych i używanych książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.