18/12/2020

Zaczytana Biblioteka w częstochowskim przedszkolu

Podopieczni Miejskiego Przedszkola nr 30 w Częstochowie mogą się cieszyć stałym dostępem do literatury! Do placówki trafiła kolejna Zaczytana Biblioteka ufundowana przez Alior Bank.

Zaczytana Biblioteka nie jest zwykłą wypożyczalnią książek. To księgozbiór oparty na idei bookcrossingu – podopieczni placówki mogą zabierać ze sobą ulubione pozycje, a Fundacja Zaczytani.org stale uzupełnia zbiory.

– W naszych działaniach książka jest m.in. narzędziem budowania relacji. Zachęcamy wszystkich opiekunów dzieci do wspierania ich emocji poprzez literaturę – mówi Agnieszka Machnicka, prezeska Fundacji Zaczytani.org.

Książki trafiające do Zaczytanych Bibliotek pochodzą z Wielkiej Zbiórki Książek – największej corocznej kampanii społecznej Fundacji Zaczytani.org. W 2020 roku Polacy przekazali w tej akcji 294 000 nowych i używanych książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zaczytaną Bibliotekę w Miejskim Przedszkolu nr 30 w Częstochowie ufundował Alior Bank – partner strategiczny Fundacji Zaczytani.org, który w tym roku stworzył wspólnie z fundacją także niezwykły program edukacyjny. Powstały trzy bajki dotyczące nowych technologii, którym towarzyszą materiały merytoryczne dla rodziców, wychowawców i nauczycieli.

Wszystkie materiały można pobrać bezpłatnie ze strony www.bajki.zaczytani.org, gdzie dostępne są również audiobooki z nagranymi bajkami.