11/10/2021

Zaczytana Jesień w Koneserze

Fundacja Zaczytani.org i Centrum Praskie Koneser w Warszawie zapraszają na spotkania literackie dla dorosłych. Można też odwiedzić bezpłatną wystawę Zaczytanych Ławek i oddać przeczytane książki.

Zaczytana Jesień w Koneserze rozpoczęła się 8 października zbiórką książek i wystawą Zaczytanych Ławek. Każdy może przynieść przeczytane przez siebie książki dla dzieci i dorosłych, które następnie trafią do Zaczytanych Bibliotek otwieranych na oddziałach szpitalnych i w placówkach pomocowych. Mieszkańcy odwiedzający Centrum Praskie Koneser będą mogli obejrzeć bezpłatną wystawę Zaczytanych Ławek, czyli artystycznych mebli miejskich w kształcie otwartych książek. Każdy z ośmiu eksponatów będzie prezentował projekt innego artysty. Na znajdujących się przy ławkach tabliczkach będą widniały kody QR umożliwiające bezpłatne pobieranie audiobooków dla dzieci i dorosłych – co tydzień innych! Zbiórka książek i wystawa potrwają do 18 listopada.

14 października o 18:00 odbędzie się wydarzenie czytelnicze oficjalnie otwierające Zaczytaną Jesień. Na spotkanie z literaturą są zaproszeni wszyscy dorośli (starsi i młodsi), którzy są ciekawi, jak dzięki książkom budować relacje i przepracowywać emocje. W spotkaniu weźmie udział aktorka Paulina Holtz – ambasadorka Fundacji Zaczytani.org, która przeczyta fragment książki Stanisława Lema.

21 października rozpocznie się cykl spotkań z literaturą skierowanych do dorosłych. Podczas trwających 1,5 godziny zajęć będą czytane i omawiane fragmenty tekstów literackich pod kątem pracy z emocjami, własnymi doświadczeniami i refleksjami. Wszystkie spotkania są bezpłatne i nie wymagają zapisów.

Zapraszamy 21, 26 i 28 października oraz 2, 9 i 16 listopada w godz. 18:00-19:30.