04/12/2020

Zaczytana Ławka w Suchym Lesie

Kolejna Zaczytana Ławka stanęła w pięknych wnętrzach Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Suchy Las w pobliżu Poznania. W ten sposób ośrodek wsparł działania społeczne Fundacji Zaczytani.org!

W Centrum Kultury i Biblioteką Publiczną Gminy Suchy Las stanęła Ławka Wśród Magicznej Ziemi autorstwa Roberta Romanowicza – popularnego ilustratora książek dla dzieci. Ławka zaprasza przechodniów – dzieci i dorosłych – do magicznej krainy, do której można się dostać poprzez… czytanie! Przy ławce dostępny jest kod QR pozwalający na pobranie bezpłatnych audiobooków, które co miesiąc będą się zmieniać.

Zapraszamy do odwiedzania nowej Zaczytanej Ławki:
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 16
Suchy Las

Dzięki zakupowi Zaczytanej Ławki placówka wsparła działania społeczne prowadzone przez Fundację Zaczytani.org. Dziękujemy!

Zaczytane Ławki to element działań społecznych Fundacji Zaczytani.org, której misją jest promowanie zaangażowanego czytelnictwa, edukacja społeczna, zwiększanie dostępu do literatury wśród dzieci i dorosłych. Cele te realizowane są poprzez otwieranie bibliotek w szpitalach oraz instytucjach wsparcia społecznego, organizację corocznej Wielkiej Zbiórki Książek w całej Polsce, prowadzenie wolontariackich programów bajkoterapii. Dzięki zaufaniu i wsparciu ambasadorów, firm i instytucji Fundacja Zaczytani.org może dziś prowadzić działania w całej Polsce, budując lokalne społeczności skupione wokół książek i wzmacniając edukację czytelniczą.