16/09/2021

Zaczytana Wystawa i bookcrossing w CH Platan w Zabrzu

W centrum handlowym Platan w Zabrzu wystartowała akcja na rzecz popularyzacji czytelnictwa. Można tu odwiedzić niezwykłą wystawę Zaczytanych Ławek oraz oddać przeczytane książki do nowej biblioteczki bookcrossingowej.

Wystawa w CH Platan składa się z ośmiu eksponatów: Ławki Akademia Pana Kleksa, Ławki Nie zawracajcie mi trąby, Ławki Marzeń, Ławki Przytulanki, Ławki Smakuj, Ławki Słuchaj, Ławki Działaj, Ławki Nazywaj. Każda Zaczytana Ławka wyposażona jest w tabliczkę z kodem QR, dzięki któremu można pobrać bezpłatny audiobook

Jednocześnie w centrum stanęła nowa biblioteczka bookcrossingowa, do której klienci mogą przynosić przeczytane przez siebie pozycje. Na zachętę Fundacja Zaczytani.org przekazała księgozbiór startowy, który składa się z ponad 200 pozycji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Klienci mogą z niego korzystać na co dzień.

Wspieramy ideę bookcrossingu, czyli dzielenia się książką, aby literatura mogła docierać do jak największej liczby ludzi. Powtarzamy hasło: „Przeczytane? Podaj dalej!”, aby zachęcać do puszczania książek w obieg i dawania im w ten sposób nie tylko drugiego życia, ale też kilku kolejnych.

Zaczytana Wystawa potrwa do 3 października.