30/11/2021

Zaczytana Wystawa i zbiórka książek w Galerii Sanok

W Galerii Sanok trwa zaczytana akcja na rzecz promocji i upowszechniania czytelnictwa. W samej galerii można odwiedzić niezwykłą wystawę Zaczytanych Ławek i oddać przeczytane książki, które następnie trafią do szpitali i ośrodków pomocowych.

Zaczytane Ławki tworzone przez Fundację Zaczytani.org łączą czytelnictwo ze sztuką. Każda ławka to inny projekt będący artystycznym wyrazem danego twórcy. Jedne ujmują prostotą, żartem, inne mają na sobie mnogość metafor i dostarczają głębokiego przeżycia estetycznego. Mimo że bryła jest zawsze taka sama, to każda Zaczytana Ławka budzi inne emocje, inne refleksje.

Wystawa w Galerii Sanok składa się z ośmiu eksponatów: Ławka Wisławy Szymborskiej, Ławka Z miłości do dzieci, Ławka Akademia Pana Kleksa, Ławka Mózg, Ławka Przytulanka, Ławka Mistrza i Małgorzaty, Ławka Wśród Planet i Ławka Poczuj. Każda Zaczytana Ławka wyposażona jest w tabliczkę z kodem QR, dzięki któremu można pobrać bezpłatny audiobook

Jednocześnie w Galerii Sanok prowadzona jest zbiórka książek. Do regału znajdującego się na terennie sklepu spożywczego FRAC można przynosić książki używane, ale w dobrym stanie, wydane po 2000 roku, przeznaczone dla dzieci lub dla dorosłych. Książki zasilą Zaczytane Biblioteki, które Fundacja Zaczytani.org otwiera w szpitalach, placówkach opiekuńczych, wychowawczych i pomocowych.

Książki zebrane w Galerii Sanok zasilą Zaczytaną Bibliotekę, którą galeria ufunduje dla Domu Pomocy Społecznej Światło Nadziei w Sanoku.

Zaczytana Wystawa oraz zbiórka książek potrwają do 16 grudnia 2021 r.