05/08/2020

Zaczytana Wystawa w Świdniku

Na placu Konstytucji 3 Maja w Świdniku (woj. lubelskie) stanęła wystawa Zaczytanych Ławek. Osiem artystycznych mebli miejskich w kształcie otwartych książek mieszkańcy mogą podziwiać do 16 sierpnia.

Ławka Czytaj, Ławka z Miłości do Dzieci, Ławka Miód Malina, Ławka SuperCaptainBear, Ławka z Małym Księciem, Ławka Mózg, Ławka Jazz Jest Fajny, Ławka Mistrza i Małgorzaty – oto zestaw nietypowych miejskich mebli, które są jednocześnie eksponatami o intrygującym kształcie. Każda ławka to inny projekt – zostały stworzone przez artystów współpracujących z Fundacją Zaczytani.org.

– Jedne ujmują prostotą, żartem, inne mają na sobie mnogość metafor i dostarczają głębokiego przeżycia estetycznego. Mimo że bryła jest zawsze taka sama, to każda Zaczytana Ławka budzi inne emocje, inne refleksje, trafia do innej grupy przechodniów. Grafiki nawiązują do świata literatury, ale też malarstwa, teatru, muzyki czy postaci historycznych lub fikcyjnych – mówi Michał Stępień z Fundacji Zaczytani.org.

Partnerem Zaczytanej Wystawy jest Urząd Miasta w Świdniku. Poprzez organizację wystawy urząd miasta wspiera działania Fundacji Zaczytani.org, których cele to promocja zaangażowanego czytelnictwa, zwiększanie dostępu do literatury oraz edukacja społeczna.

Śledźcie profil Świdnik – wysokich lotów! na Facebooku.