06/12/2021

Zaczytane Mikołajki z „Tak! Pomagam”

Z okazji mikołajek Fundacja Zaczytani.org wspólnie z wolonatriuszami programu „Tak! Pomagam” firmy Provident Polska już po raz piąty przekazała książkowe i edukacyjne prezenty małym pacjentom oddziałów szpitalnych oraz podopiecznym placówek opiekuńczych i wychowawczych. Wolontariusze spakowali łącznie 1000 prezentów!

Obejrzyj relację wideo: TUTAJ

„Książki pozwalają być tam, gdzie chcielibyśmy być. Dają drugie życie – czasem bardziej magiczne, czasem bardzo wesołe, czasem pełne przygód, a czasem przyjemnie zwyczajne. Mamy nadzieję, że w te Święta będziesz tam, gdzie chcesz!” – takie życzenia dostało każde dziecko obdarowane w ramach zaczytanych mikołajek.

W ręce maluchów i nastolatków trafiły książki, które ktoś kiedyś przeczytał, dbał o nie, a następnie postanowił się nimi podzielić. Tak Fundacja Zaczytani.org wspiera ideę bookcrossingu, ale też pomaga budować relacje dzięki książce.

– Jestem z Zaczytanymi od początku i z wielką radością obserwuję reakcje dzieci i ich opiekunów na to, co może wydarzać się podczas czytania. Sama nieraz miałam okazję brać udział w prowadzonej przez fundację bajkoterapii i wiem, że książka jest wspaniałym narzędziem do budowania ciepłej, bezpiecznej więzi – mówi Katarzyna Pakosińska, ambasadorka Fundacji Zaczytani.org, która wsparła tegoroczną akcję mikołajkową.

W akcję zaangażowali się pracownicy firmy Provident Polska, którzy w ramach programu wolontariackiego „Tak! Pomagam” spakowali łącznie aż 1000 książkowych i edukacyjnych prezentów. W skład prezentów weszły książki, zakładki, kartki świąteczne, zaczytane kolorowanki i kredki oraz „Przewodnik po bajkoterapii” dla rodziców lub opiekunów.

W tym roku wsparliśmy następujące placówki:

WARSZAWA
Dziecięcy Szpital Kliniczny
Oddział Pediatryczny Szpitala Bielańskiego
Placówka opiekuńczo-wychowawcza „Słoneczny Dom”
Placówka opiekuńczo-wychowawcza „Wspólny Dom”
Placówka opiekuńczo-wychowawcza „Mega Mocni”
Placówka opiekuńczo-wychowawcza „Dom przy Tynieckiej”
Przedszkole Publiczne Edulica

KATOWICE
Hospicjum Cordis
Miejskie Przedszkole nr 97
Miejskie Przedszkole nr 64

ŁÓDŹ
Szpital Pediatryczny im. dr. Janusza Korczaka
Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej
Rodzinny Dom Dziecka (ul. Wycieczkowa)
Rodzinny Dom Dziecka (ul. Zaolziańska)
Rodzinny Dom Dziecka (ul. Kopcińskiego)

OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI
Niepubliczna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Nasz Dom”
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii