06/05/2021

Zaczytani w „Newsweek Psychologia Dziecka”

W najnowszym numerze dodatku „Psychologia Dziecka” (2/2021) znalazły się dwa materiały przygotowane przez Zaczytanych: artykuł „Więź zbudowana ze słów” oraz rekomendacje książek o emocjach.

Toksyczny język niszczy nasza relację z dzieckiem. Rujnuje jego poczucie własnej wartości i sprawczość. Często używamy go nieświadomie na co dzień. Jakie słowa będą nas do dziecka zbliżać, a jakie oddalać?”

Artykuł „Więź zbudowana ze słów” napisany przez Agnieszkę Machnicką – prezeskę Fundacji Zaczytani.org – to zbiór narzędzi dla rodziców, dzięki którym ich komunikacja z dziećmi ma szansę stać się mniej przemocowa, pozbawiona krzywdzących ocen, etykietowania, porównywania.

Z kolei na początku numeru Marta Tittenbrun – PR managerka fundacji – przygotowała zestawienie książek o emocjach dla różnych kategorii wiekowych dzieci (5, 10 i 15 lat).

„Powiedz mi, co czujesz, a ja spróbuję cię wesprzeć. Tak mógłby powiedzieć rodzic albo opiekun do dziecka, które mierzy się z trudnościami. Ale i dzieci, i dorośli nie zawsze umieją nazwać swoje uczucia. W rozmawianiu o nich z pomocą przyjdą właściwe lektury”.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/bunited/domains/zaczytani.org/public_html/wp-includes/functions.php on line 5309

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/bunited/domains/zaczytani.org/public_html/wp-includes/functions.php on line 5309

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/bunited/domains/zaczytani.org/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107