
Śmigacz_145
Wodopojowi Ibiza zagraża niebezpieczeństwo, gdy fala powodziowa zmierza w kierunku tamy na rzece. Podczas akcji pomocowej nikt nie pozwala Justynie, niepełnosprawnej żółwicy, zaangażować się w pomoc. Czy jednak naprawdę żółwie takie jak ona nie są w stanie udzielić nikomu pomocy? I kim jest Śmigacz_145? Odpowiedź znajdziecie w bajce edukacyjnej o nowych technologiach, w której zwierzaki z sawanny pokazują dzieciom, jak korzystać z cyfrowych narzędzi w mądry i bezpieczny sposób.
Autor/ka: Boguś Janiszewski | Ilustracje: Max Skorwider Boguś Janiszewski | Konsultacja psychologiczna i ćwiczenia do bajek: Izabela Guzek
Wszystkie osoby zaangażowane w projekt
Dowiedz się więcej zanim zaczniecie bajkoterapię
Jak przebiega bajkoterapia?
Bajkoterapia to skuteczna metoda wspierająca rozwój dziecka za pomocą trójstopniowego procesu, który uwzględnia czytanie, omawianie i zabawę edukacyjną. Proces ten buduje więź i zrozumienie, zaspokaja potrzeby emocjonalne, wspiera rozwój psychiczny dziecka i wzmacnia jego poczucie własnej wartości, a co najważniejsze – pomaga w rozwiązywaniu problemów.
Wstęp do bajkoterapii
Co znajdziesz w tej bajce?
Oprócz samej bajki, publikacja zawiera także treści merytoryczne dla opiekunów i edukatorów, które ułatwią pracę z tekstem oraz podpowiedzą, jak rozmawiać z dziećmi na temat mądrego korzystania z nowych technologii.
Zaczynamy bajkoterapię
Poczytaj

Posłuchaj

Śmigacz_145
Osoby zaangażowane w projekt
-
Boguś Janiszewski
Pisarz, trener, pedagog, ekspert w dziedzinie edukacji
Pisarz, trener, pedagog, ekspert w dziedzinie edukacji. Autor książek dla najmłodszych poruszających trudne, „dorosłe tematy” w przystępny dla dzieci sposób. Swoją karierę literacką rozpoczął, gdy jego syn poprosił go o wyjaśnienie skomplikowanego terminu z zakresu ekonomii, co postanowił uczynić za pomocą bajki. Od tamtej pory wydano już ponad 13 książek jego autorstwa, w tym m.in. tytuły takie jak „Ekonomia”, „Polityka” czy „Sex”. Z Fundacją Zaczytani.org współpracuje od lat, pisząc bajki edukacyjne na różne ważne tematy – m.in. równość płci czy bezpieczeństwo w sieci.
-
Max Skorvider
grafik, ilustrator, plakacista
Dr hab., grafik, ilustrator, plakacista. Zajmuje się komiksem oraz ilustracją prasową (na stałe współpracuje z tygodnikiem Polityka oraz Kulturą Liberalną). Pracuje na stanowisku profesora na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, gdzie wykłada w IV Pracowni Grafiki – Litografia, oraz prowadzi VII Pracownię Grafiki – Komiks i Powieść Graficzna. Nagradzany na licznych konkursach, przeglądach grafiki, plakatu ilustracji w kraju i na świecie. Jego prace prezentowane były m.in. w Meksyku, Chinach, Stanach Zjednoczonych, w Ekwadorze, Boliwii, Francji, Szkocji, Japonii. Kurator wystaw plakatu polskiego w Hongkongu (Galeria PMQ). W 2021 roku nagrodzony wyróżnieniem graficznym w konkursie na Książka Roku 2021 Polskiej Sekcji IBBY oraz nagrodą Edytorską Dobre Strony, Wrocławskich Targów dobrych Książek za powieść Graficzną „O choroba”- napisaną przez Bogusia Janiszewskiego. Jest autorem ilustracji do książek dla dzieci i młodzieży z serii „To o czym dorośli ci nie mówią”. Na stałe współpracuje z Wydawnictwami Publicat, Agora i Albus.