
Myszka Marcelina
Myszka Marcelinka jest mniejsza i słabsza od swojego rodzeństwa, ale ma najpiękniejsze futerko z nich wszystkich - odziedziczone po babci. Niestety, magiczny nektar, który ma jej pomóc w wyjściu z choroby sprawia, że traci futerko i siły do walki. Czy Marcelinka odnajdzie w sobie chęć do walki o powrót do zdrowia i pokona chorobę? Myszka Marcelina to bajka terapeutyczna, która powstała po to, aby wspierać dzieci oraz ich najbliższych w trudnym czasie choroby onkologicznej. Bajkoterapia prowadzona na bazie książki ma na celu odwrażliwianie okoliczności związanych z chorobą nowotworową oraz wsparcie w przepracowywaniu emocji pojawiających się w okresie leczenia.
Bajka otrzymała pozytywną opinię Warszawskiego Centrum Psychoonkologii.
Autor/ka: Justyna Piecyk | Ilustracje: Adam Fatyga Justyna Piecyk | Konsultacja merytoryczna treści: dr nauk med. Marta Pawełczak-Szastok, Marta Rusek, Maciej Starzyński
Wszystkie osoby zaangażowane w projekt
Dowiedz się więcej zanim zaczniecie bajkoterapię
Jak przebiega bajkoterapia?
Bajkoterapia to skuteczna metoda wspierająca rozwój dziecka za pomocą trójstopniowego procesu, który uwzględnia czytanie, omawianie i zabawę edukacyjną. Proces ten buduje więź i zrozumienie, zaspokaja potrzeby emocjonalne, wspiera rozwój psychiczny dziecka i wzmacnia jego poczucie własnej wartości, a co najważniejsze – pomaga w rozwiązywaniu problemów.
Wstęp do bajkoterapii
Co znajdziesz w tej bajce?
Oprócz samej bajki, publikacja zawiera także treści merytoryczne przeznaczone dla rodziców i nauczycieli, które ułatwiają pracę z tekstem oraz podpowiadają, jak zadbać o wsparcie emocjonalne dzieci w procesie rekonwalescencji oraz codziennej profilaktyki zdrowia.
Zaczynamy bajkoterapię
Poczytaj

Posłuchaj

Myszka Marcelina
Osoby zaangażowane w projekt
-
Adam Fatyga
Grafik, rysownik, twórca animacji i krótkich form filmowych
Grafik, rysownik, twórca animacji i krótkich form filmowych. Absolwent Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, wspiera Fundację Zaczytani.org od początku jej istnienia. Dla Fundacji opracował m.in. ilustracje do bajek – „Teraz Mówi Tosia”, „Dobre rady na odpady” i „Góry Nadziei”. Tworzone przez niego ilustracje pobudzają wyobraźnię dzieci w całej Polsce, pomagając im jeszcze głębiej przeżywać czytane historie.
Częścią naszego programu edukacyjnego jest Zaczytane Słuchowisko, które zostało nagrane przez pracowników firmy Amazon w ramach wolontariatu pracowniczego. W castingu wzięło udział ponad 70 osób, które przesłały swoje nagrania próbne. Spośród nich wyłoniliśmy 8 osób o najlepszych głosach, które wcieliły się w postaci z bajki oraz przeczytały fragmenty o bajkoterapii. Głosy, które usłyszycie w nagraniu, to głosy ludzi, którzy postanowili poczytać dzieciom i włożyli w to mnóstwo serca. Zachęcamy do czytania i słuchania!