31/05/2023

Podsumowanie maja 2023

ZACZYTANY MAJ

To przede wszystkim był miesiąc pod znakiem zbiórki książek, dzięki wsparciu i chęci pomocy BGK – Bank Gospodarstwa Krajowego.

• 15 miast i 16 punktów zbiórki w oddziałach BGK, to brzmi dumnie! Przez cały maj zbieraliśmy książki w Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, dwóch oddziałach w Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze. Książki te już niebawem trafią do naszego magazynu, a stamtąd do naszych beneficjentów.

• W Wojskowym Instytucie Medycznym, Szpital Przy Szaserów stanęła kolejna Zaczytana Biblioteka, tym razem pod Patronatem E.ON Polska.

• Stworzyliśmy również bajkę edukacyjną wraz z scenariuszami do bajkoterapii i materiałem edukacyjnym dla dorosłych, która powstała dzięki wsparciu firmy Provident Polska, w ramach programu Tak Pomagam. „Pieniądze nie rosną na drzewach” to bajka, która wspiera edukację finansową dzieci i pomaga budować przedsiębiorcze postawy wśród najmłodszych.

Bajkę znajdziecie tutaj: https://pieniadzenierosnanadrzewach.zaczytani.org/

• Jeszcze w maju, zorganizowaliśmy Dzień Dziecka z Jelonkiem Jankiem i bajką „Góry Nadziei”, tak aby 1 czerwca Zaczytane prezenty wyczarowały uśmiech małych pacjentów w Instytucie Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie, Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach, Specjalistycznym Zespóle Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu oraz Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, wśród prezentów, znalazło się również 50 bajek „Góry Nadziei” w języku ukraińskim.

Do każdego prezentu zostały dołączone kartki z życzeniami zdrowia, które powstały podczas warsztatów kreatywnych, w których udział wzięli pracownicy firmy Janssen Polska.

• Wsparliśmy również Fundacją Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, przekazując książkowe prezenty na Dzień Matki mamą dzieci, które są podopiecznymi fundacji.

• Nasza Prezeska wzięła udział w panelu pt. „Książki pierwszej potrzeby, czyli 100” Fundacja Czas Dzieci – dziękujemy za zaproszenie do współpracy.

Gorąco polecamy do pobrania bajkę, która powstała dzięki Fundacji ING Dzieciom „Lucjan lew, jakiego nie było” wraz ze scenariuszami do bajkoterapii i artykułami, autorstwa Agnieszki Machnickiej: „Dobre myśli – dobre życie, czyli jak zdrowe narracja i przekonania wspierają w codzienności” i „Rezyliencja, czyli jak pomóc sobie i dzieciom wyrwać się z błędnego koła stresu ?”.

Bajkę znajdziecie tutaj:

https://www.ingdzieciom.pl/_fileserver/item/1500930

• Przeprowadziliśmy również programy wolontariackie na naszym zaczytanym magazynie z dziećmi pracowników Leroy Merlin Polska oraz z pracownikami Westfield Arkadia. Połączyliśmy cele naszej fundacji z rozwojem takich kompetencji jak współpraca, zarządzanie projektami i efektywna komunikacja. Wolontariusze przygotowali ponad 400 kartonów książek dla naszych beneficjentów.

Tak wyglądał nasz zaczytany maj.