05/07/2022

57. Zaczytana Biblioteka ufundowana przez Provident Polska trafiła do Przedszkola Miejskiego nr 12 w Pabianicach

W poniedziałek 27 czerwca dwójka wolontariuszy z firmy Provident - Ewa Szubert i Mariusz Larecki - odwiedzili przedszkole w Pabianicach, aby uczestniczyć w ceremonii otwarcia. Ich wizyta spotkała się z dużym entuzjazmem, a dzieci wyraźnie dobrze się bawiły słuchając czytanych na głos bajek.

“Nie próbujcie sprowadzać całego świata do przedszkola. Raczej weźcie dzieci na zewnątrz – tam, gdzie ten świat naprawdę jest”, L.B. Shart

To motto Przedszkola Miejskiego nr 12 w Pabianicach, w którym niedawno stanęła Zaczytana Biblioteka, ufundowana przez firmę Provident Polska. To nasz kluczowy partner, który obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia w Polsce. Z tej okazji postawi 25 bibliotek w miejscach, gdzie są najbardziej potrzebne, a więc domach pomocy społecznej, przedszkolach, szpitalach, itp. Pabianicka biblioteka to numer siedem na tej liście – na pewno ta siódemka okaże się szczęśliwa!

Dużo szczęścia i ekscytacji mogliśmy z pewnością zobaczyć na twarzach dzieci podczas uroczystego otwarcia biblioteki, które miało miejsce w poniedziałek 27 czerwca. Firmę Provident reprezentowali Ewa Szubert i Mariusz Larecki, zaś w imieniu społeczności przedszkola kilka słów wygłosiła pani Renata Włodarczyk. Mamy nadzieję, że dzieciaki z niesłabnącym zainteresowaniem będą sięgać po książki, a dzięki nim poznawać świat, przeżywać przygody, zyskiwać w bohaterach lektur nowych przyjaciół, bawić się i uczyć.