16/08/2022

Fundacja Zaczytani partnerem Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie

W dniach 8-13 sierpnia mieliśmy przyjemność gościć na Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie.

Fundacja Zaczytani.org była oficjalnym partnerem imprezy, przygotowaliśmy więc sporo atrakcji:

• Strefa dla Dzieci – zorganizowaliśmy specjalną przestrzeń, w której najmłodsi uczestnicy festiwalu mogli się pobawić, a ich rodzice odpocząć z książką w ręce na kolorowych leżakach. Przy organizacji Strefy dla Dzieci nieoceniona okazała się pomoc uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Nr 2 im. dr. Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie – każdego dnia kilkoro uczniów pod wodzą nieocenionej pani Joanny Herc-Majewskiej pełniło rolę wolontariuszy i opiekowało się dziećmi, za co serdecznie dziękujemy.

• Zajęcia z Bajkoterapii – odbyły się 3 wykłady z teorii bajkoterapii dla dorosłych, które poprowadził Dyrektor Fundacji Zaczytani.org, Michał Jakub Stępień, a także 5 zajęć praktycznych dla dzieci.

• Zaczytane Ławki – pięć mebli miejskich w kształcie otwartych książek stanęło na terenie festiwalu. Zaobserwowaliśmy, że wiele osób przysiadało sobie żeby odpocząć, zrobić zdjęcie czy zeskanować QR-kod, pod którym można było pobrać darmowe e-booki.

• Zbiórka Książek – postanowiliśmy wykorzystać obecność na Festiwalu, aby zebrać książki dla potrzebujących. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zareagowali na nasz apel – dzięki Waszej szczodrości udało się zgromadzić kilkaset pozycji, które zostaną przekazane do placówek w całej Polsce.