20/02/2024

Dwie Zaczytane Biblioteki pod patronatem TIM SA

Ponad 200 kg książek zebranych przez wolontariuszy-pracowników TIM SA zasiliło biblioteczki dostępne dla pacjentów Szpitala Powiatowego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej oraz Oddziału Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Dzierżążnie, będącego częścią Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. Akcja ta, to dopiero początek współpracy TIM-u i Zaczytanych!

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia pracownicy centrali i biur handlowych TIM-u z całej Polski wzięli udział w wielkiej zbiórce książek. Każdy mógł zarówno przynieść zupełnie nowe książki, jak i podzielić się pozycjami ze swoich domowych księgozbiorów. Równolegle przekazaliśmy TIM-owi listę placówek (szpitali, hospicjów, domów seniora, dziecka i samotnej matki, centrów krwiodawstwa, zakładów karnych, lokalnych centrów aktywności i in.), których pacjentom, mieszkańcom lub podopiecznym najbardziej doskwierał brak księgozbioru. Pracownicy TIM-u w ogólnofirmowym głosowaniu wskazali dwie z nich, do których już w nowym roku trafiły zebrane książki, tworząc nowe Zaczytane Biblioteki.

Wybór padł na Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej i Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie – Oddział Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Dzierżążnie.

Dzięki współpracy Zaczytanych i TIM-u mali pacjenci uzyskali stały dostęp do literatury!