12/01/2024

Zaczytane bajki 2023

Powoli zaczynamy podsumowywać Zaczytany 2023 rok, a był to rok pod znakiem bajek edukacyjnych, które tworzyliśmy dla Was z naszymi partnerami.

KAŻDA z naszych bajek jest do pobrania za darmo w firmie pdf i audio. KAŻDA powstała, żeby opowiedzieć o ważnym problemie społecznym! I w KAŻDEJ znajdziecie również materiały merytoryczne i edukacyjne dla Was drodzy rodzice i nauczyciele.

Pobierajcie, słuchajcie i czytajcie!

A my zabieramy się za kolejne wartościowe pozycje książkowe dla Was!

Zaczytane bajki 2023

Pieniądze nie rosną na drzewach

Bajka wspierająca edukację finansową dzieci. Pozycja przeznaczona jest dla dzieci w wieku 7-10 lat, a jej celem jest promowanie przedsiębiorczych postaw wśród najmłodszych.

„Pieniądze nie rosną na drzewach” to opowieść o rodzeństwie, które prezentuje zgoła odmienne podejście do finansów, oszczędzania i zarabiania pieniędzy.

Rozsądna siostra stara się pomóc bratu i przekonać go, że jej przedsiębiorcza postawa jest lepszym rozwiązaniem w gospodarowaniu kieszonkowym

To dzięki takiej postawie może ona spełniać swoje marzenia. Te małe, a w przyszłości te duże!

Czy jej się uda? Czy rodzeństwo znajdzie wspólny język? A co najważniejsze, czy „Pieniądze rosną na drzewach”?

Bajka powstała przy współpracy z naszym wieloletnim partnerem – firmą Provident Polska Tak Pomagam

www.pieniadzenierosnanadrzewach.zaczytani.org

Kosmos i malina

Bajka edukacyjna inspirująca dziewczynki do zainteresowania się światem nowych technologii i budująca ich pewność siebie. Pozycja przeznaczona jest dla dziewczynek w wieku 9-12 lat, a jej celem jest zachęcenie ich do obejmowania ról przywódczych w branżach IT.

„Kosmos i malina” to opowieść o świecie, w którym bycie zachowawczym uznawane jest za bezpieczne i bardzo pożądane. O tym jak walczyć o swoje marzenia i co w przyszłości mogą przynieść przygody, na które się zdecydujemy. „..bo w bajkach dziewczynki nie zawsze lubią być grzeczne”.

Pozycją tą odpowiadamy na bardzo ważny problem marnowania talentów wśród dziewczynek i kobiet.

Bajka powstała przy współpracy z firmą Huawei Polska

www.kosmosimalina.zaczytani.org

Magiczny Dom

Bajka edukacyjna wspierająca rozwój emocjonalny dziecka. Pozycja przeznaczona jest dla dzieci w wieku 7-9 lat, a jej celem jest pokazanie dzieciom i ich rodzicom dlaczego inteligencja emocjonalna jest tak ważna.

„Magiczny dom” to opowieść, która edukuje najmłodszych w zakresie rozpoznawania i nazywania emocji, a także oswaja dzieci z procesem zmiany i związanym z nią stresem.

Bajka powstała przy współpracy z firmą PKO Ubezpieczenia

www.magicznydom.zaczytani.org

Leśna Paczka

Bajka pomagająca w identyfikowaniu przeżywanych emocji oraz w zrozumieniu samych siebie i innych, co pomaga budować relacje z poszanowaniem własnych i cudzych granic. Bajką odpowiadamy na problem społeczny jakim jest poczucie osamotnienie, które coraz częściej towarzyszy dzieciom w relacjach z rodzicami i rówieśnikami.

Data premiery bajki nie była przypadkowa, ponieważ temat poczucia osamotnienie wśród dzieci, który poruszamy w tej pozycji, ściśle wiąże się ze zdrowiem psychicznym młodych ludzi, a każdego 10 października obchodzimy Dzień Zdrowia Psychicznego.

Bajka powstała przy współpracy z Amazon

www.lesnapaczka.zaczytani.org

Pożyteczna przygoda

Bajka wspierająca dzieci w budowaniu zdrowej relacji z jedzeniem oraz edukująca w zakresie identyfikowania i nazywania podstawowych emocji. Bajką odpowiadamy na problem społeczny jakim jest brak zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci.

Książka wzbogacona jest o materiał merytoryczny kierowany do rodziców i nauczycieli, który ułatwi pracę z tekstem i podpowie jak w praktyczny sposób rozmawiać z dziećmi o uważności w jedzeniu.

Bajka powstała przy współpracy z Fundacją PZU

www.pozytecznaprzygoda.zaczytani.org

Jak grają najlepsi

Bajka, która rzuca światło na codzienne wyzwania dzieci z niepełnosprawnościami.

„Jak grają najlepsi” to niezwykła opowieść, dedykowana dzieciom w wieku 7–9 lat. Jej celem jest podnoszenie świadomości dotyczącej potrzeby włączania osób z niepełnosprawnościami do świata sportu. Bajka nie tylko inspiruje do aktywności fizycznej, lecz także skłania najmłodszych do refleksji nad różnorodnością i akceptacją.

Bajka powstała przy współpracy z Fundacją MultiSport

www.jakgrajanajlepsi.zaczytani.org

Miłej i rozwijającej lektury!