20/05/2022

Zaczytani.org i Q22 wspólnie organizują akcję Podziel się Książką

Q22 w Warszawie to inwestycja znana z dbałości o ekologię. W ten nurt wpisuje się też najnowszy projekt – akcja Podziel się Książką, organizowana wspólnie z Fundacją Zaczytani.org.

Od maja aż do końca czerwca pracownicy i goście biurowca Q22, zlokalizowanego przy al. Jana Pawła II w Warszawie, mogą przynosić książki, którym chcą nadać drugie życie, wymieniać się nimi i zostawiać na regale ozdobionym wizerunkiem sympatycznej sówki, który stanął w holu budynku.

Maj od dawna uznawany jest za miesiąc książki i czytelnictwa, tak więc inicjatywa powstała w Q22 nie mogła zostać przeprowadzona w lepszym czasie. Po zakończeniu wydarzenia, półka z książkami zostanie przekazana do Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie przy ul. Wilczej 6 w Warszawie. Tam każda książka zyska kolejne życie!

Jeśli pracujesz w Q22 lub planujesz wizytę w tym budynku, zachęcamy do odwiedzenia białej półki z książkami na pierwszym piętrze, tuż przy schodach ruchomych. Weź ze sobą niepotrzebne już książki z domowej biblioteczki i puść je w obieg!