13/04/2022

Szkolenie z bajkoterapii z Warbud SA i Fundacją PZU

13 kwietnia 2022 roku odbyło się szkolenie, podczas którego Dyrektor Zarządzający Fundacji Zaczytani.org, Michał Jakub Stępień, opowiedział o tajnikach bajkoterapii. W szkoleniu wzięli udział pracownicy Fundacji Zaczytani.org, a także przedstawiciele firmy Warbud SA i Fundacji PZU. Dzięki uprzejmości Warbud SA mogliśmy przeprowadzić szkolenie stacjonarne w głównej siedzibie firmy przy ul. Domaniewskiej 32 w Warszawie.

Bajkoterapia to proces wspierania emocji dziecka poprzez wspólne spędzanie czasu z książką. Dzięki temu mamy wpływ na kształtowanie osobowości i wyobraźni, a mały człowiek uczy się, w jaki sposób komunikować własne emocje i podejmować wyzwania.

Celem szkolenia było dostarczenie wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu bajkoterapii i poznanie możliwości, które proces ten stwarza w zakresie budowania relacji z dzieckiem oraz nauki dotyczącej sfery emocji. Uczestnicy zdobyli również wiedzę z zakresu umiejętności doboru odpowiedniej bajki, w oparciu o którą można przeprowadzić bajkoterapię.

Podczas szkolenia przekazano takie treści jak:
– cele i elementy procesu bajkoterapeutycznego
– budowa bajki terapeutycznej
– rodzaje bajek terapeutycznych
– procesy psychoedukacyjne zachodzące w bajkoterapii

Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Mamy nadzieję, że udział w szkoleniu przełoży się na wiele godzin spędzonych z dziećmi na jakościowym budowaniu relacji i wyposażaniu najmłodszych w narzędzia do radzenia sobie z trudnymi emocjami

Dziękujemy serdecznie firmie Warbud SA za gościnę!