15/09/2022

Współpraca z Coccodrillo: zbiórka książek i eventy w galeriach

W dniach 27.08. - 10.09. we wszystkich 250 salonach Coccodrillo w całej Polsce trwała zbiórka książek, które zostały następnie przekazane Fundacji Zaczytani. W ramach promocji całej akcji zorganizowano także eventy w wybranych galeriach handlowych w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu.

W każdej z nich zainscenizowana została specjalna Strefa dla Dzieci, w której dostępnych było mnóstwo atrakcji:

– zajęcia z bajkoterapii
– konkursy z nagrodami
– zbiórka książek
– Zaczytana Ławka
– zdjęcie z Puchaczem – maskotką Fundacji Zaczytani.org

27.08. gościliśmy w centrum handlowym Posnania w Poznaniu, dzień później – 28.07. byliśmy już natomiast w Centrum Serenada w Krakowie. 03.09. organizowaliśmy event w Galerii Północnej w Warszawie, zaś ostatnia z cyklu imprez odbyła się 10.09. w Magnolia Park we Wrocławiu.

Głównym celem tych wydarzeń czytelniczych było dotarcie z przekazem o zbiórkach książek przeprowadzanych w sklepach Coccodrillo do jak największej liczby osób i zachęcenie ich, aby podzielili się pozycjami ze swoich domowych księgozbiorów. Dzięki hojności klientów Coccodrillo otworzyliśmy dwie Zaczytane Biblioteki: jedna trafia do Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci ze Złożoną Niepełnosprawnością „Potrafię Więcej”, a druga do Świetlicy “Radość”, prowadzonej przez TPD Oddział Miejski Krakowski.