30/09/2023

Podsumowanie września

Zaczytany wrzesień rozpoczęliśmy od rozdania 1000 prezentów uczniom pierwszych klas, ale o tym wspominaliśmy już w wakacyjnym podsumowaniu.

Zaczytany wrzesień rozpoczęliśmy od rozdania 1000 prezentów uczniom pierwszych klas, ale o tym wspominaliśmy już w wakacyjnym podsumowaniu.

W tym miesiącu ruszyliśmy również z przygotowaniami do reaktywacji naszej Zaczytanej Akademii w kolejnych miastach. Już nie możemy się doczekać aż nasi wolontariusze, po przerwie wywołanej pandemią, ponownie ruszą z bajkoterapią na oddziały dziecięcych szpitali. Zaczynamy od kolejnego szpitala w Krakowie oraz wracamy do Warszawskiego Centrum Opieki Medycznej „KOPERNIK”.
W tym celu przeprowadziliśmy szkolenia dla chętnych bajkoedukatorów z Alior Banku, PKO Ubezpieczenie oraz dla tych z Was, którzy zgłosili się pod naszymi postami o bajkoterapii.
Dziękujemy, że z nami jesteście! ❤
Dzięki wsparciu Amazon w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie stanęła Zaczytana Biblioteka dla dorosłych pacjentów.
Wrzesień to również 6300 książek, które podarowaliśmy naszym beneficjentom. Trafiły one do:
▪️ Szkoły Podstawowej w Grąblewie
▪️ Szkoły Podstawowej w Porażu
▪️ Biblioteki w Świdniku
▪️ Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rząśniku
▪️ Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Papieża Jana Pawła II
▪️ Przedszkola nr 201 Misia Ursynka w Warszawie
▪️ Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej- Curie
▪️ Aresztu śledczego w Warszawie Grochowie
I jak co miesiąc spotkaliśmy się z małymi pacjentami w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie oraz Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera UM w Poznaniu, gdzie dobyło się 8 spotkań bajkoterapeutycznych.
Pełni energii, ruszamy w zaczytaną jesień!