06/09/2023

Podsumowanie wakacji

Czas na podsumowanie Zaczytanych Wakacji!

W lipcu otworzyliśmy leśną Zaczytaną Bibliotekę na Osiedlu Wilga. Książki bardzo cieszą mieszkańców, a biblioteczka ma swoje stałe miejsce w otoczeniu przyrody.

Spotkaliśmy się również w zaczytanym magazynie z pracownikami BGK – Bank Gospodarstwa Krajowego, gdzie poprowadziliśmy dla nich warsztaty z pracy zespołowej przy sortowaniu książek.

W sierpniu oddaliśmy w Wasze ręce kolejną publikację edukacyjną wraz z bajką „Magiczny dom”, którą możecie za darmo pobrać ze strony www.magicznydom.zaczytani.org
Bajka wspiera edukację emocjonalną dzieci i powstała dzięki wsparciu PKO Ubezpieczenia.

Wraz z Amazon Polska przygotowaliśmy 1000 prezentów, które trafią do Szkół Podstawowych w Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Dzieci otrzymają od nas książki, kolorowanki, kredki, podręczniki do bajkoterapii oraz kartki z życzeniami, które podczas spotkań w ramach programów wolontariackich „Dobre myśli. Dobre życie” przygotowaliśmy wspólnie z pracownikami firmy Amazon.

W wakacje nasi wolontariusze przeprowadzili 8 spotkań bajkoterapeutycznych w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie oraz Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera UM w Poznaniu.

Nowy rok szkolny zaczynamy z nowymi wyzwaniami.