Dołącz do naszej zaczytanej drużyny, by uczyć dzieci najważniejszych kompetencji i poznaj moc opowieści.
Poszukujemy wolontariuszy w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Warszawie.
Obligatoryjne szkolenie odbędzie się 2.12 w poszczególnych miastach i potrwa 8 godzin.
Zadania bajkoedukatora:
• prowadzenie bajkoterapii dla dzieci na podstawie naszych książek,
• uczestniczenie w wydarzeniach promocyjnych
zapraszanie szkół, przedszkoli, bibliotek do naszej akcji.
Będziesz częścią Zaczytanej drużyny!
* Szacujemy zaangażowanie na poziomie 2-3 h tygodniowo.
• Bajkoterapia to proces czytania książek, omawiania oraz wspólnej zabawy z dziećmi.
Celem spotkań bajkoterapeutycznych jest przede wszystkim minimalizacja lęku i strachu dzieci, które znalazły się w trudnych sytuacjach takich jak pobyt w szpitalu lub domu dziecka.Warsztaty bajkoterapeutyczne to również nauka identyfikacji oraz komunikacji uczuć i emocji. Dzieci, naśladując wybranego bohatera literackiego, poznają odpowiednie wzorce do naśladowania.
• Kampanie edukacyjne –
https://zaczytani.org/projekty/bajki-edukacyjne/
Wychodzimy z założenia, że uczenie dzieci odpowiednich postaw jest niemożliwe bez wcześniejszej edukacji rodziców i opiekunów, dlatego nasze publikacje składają się z trzech części. Pierwsza z nich, bajka, opowiada historię dotykającą wybranego problemu społecznego. Druga, część merytoryczna, pozwala opiekunowi zapoznać się z procesem bajkoterapii oraz zawiera zestaw gotowych scenariuszy do poprowadzenia zajęć bajkoterapeutycznych. Trzecia, artykuł ekspercki, stanowi opracowanie danego problemu społecznego. Zawiera wiedzę dla dorosłych wzbogaconą o słownik pojęć i praktyczne przykłady, które pomogą przekazać najmłodszym ważne dla nas wartości.
Dodatkowe:
Spotkania wolontariuszy z dziećmi nie posiadają̨ charakteru psychoterapii, a wolontariusz nie pełni roli psychoterapeuty uczestników. Wolontariusz pełni rolę animatora i edukatora w zakresie czytelnictwa, emocji oraz relacji.
Zgłoś się przez formularz do 26.11.
https://forms.gle/kCJQ8MajtEz1vCkU8
Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach #KorpusSolidarności Komitet do spraw Pożytku Publicznego